Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Konsultacje prawa energetycznego w Polsce podczas konferencji PIMEO – Natalia Nowak z grupy INWE

4 stycznia 2023

Na początku grudnia 2022r. odbyła się ogólnopolskia konferencja PIMEO (Polska Izba Małej Energetyki Odnawialnej), która skupia ok 250 podmiotów wytwarzających energię OZE o łącznej mocy ponad 450 MW. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele INWE, podmiotu zarządzającego inwestycjami w OZE, do których można dołączyć we współpracy z Pracownią Finansową.

Uczestnikami konferencji z ramienia INWE byli przedstawiciele Biura Zarządu koordynujący realizacje projektów OZE – Natalia Nowak oraz Piotr Jakimow. Głównym celem spotkania było wyjaśnienie oraz przedstawienie interpretacji aktualnych przepisów dotyczących sprzedaży energii elektrycznej przez wytwórców OZE.

PIMEO jako organizacja zrzeszająca niezależnych producentów OZE aktywnie uczestniczy w konsultacjach prawa energetycznego w Polsce, dzięki czemu zapewnia swoim członkom optymalne rozwiązania oraz wsparcie w zakresie prawa energetycznego. W trakcie dedykowanego panelu przedstawiciele spółki INWE, na bazie działalności spółek celowych (elektrownie wiatrowe) zaprezentowali zakres prowadzonej działalności w obszarze OZE.

Efektem spotkania było podjęcie decyzji o złożeniu przez spółki z grupy INWE wniosku o przyznanie członkostwa w PIMEO. Dzięki temu przedstawiciele będą mogli brać udział w spotkaniach dotyczących wypracowywania rozwiązań, które wesprą rozwój sektora Odnawialnych Żródeł Energii w Polsce.

Przeczytaj także

Energetyka wiatrowa w obecnej sytuacji związanej z inwazją Rosji na Ukrainę stanowi element, który może pomóc skutecznie odsunąć Rosję od Europy. Polska zwraca się coraz bardziej przychylnie ku inwestycjom w alternatywne dla węgla, ropy i gazu, źródła energii, a wyniki wietrzności dają potwierdzenie potencjału tego runku. W pierwszym kwartale tego roku uruchomione elektrownie wiatrowe grupy INWE odnotowały ogólną, rekordową dostępność średnią na poziomie 95,6%. Partner branżowy pracuje intensywnie nad uruchomieniem kolejnych turbin m.in. w projektach EEW13, EEW17, EEW25.

Inwestując w nośniki wartości, inwestujemy w projekty posiadające konkretną wartość materialną. Do takich inwestycji możemy zaliczyć także ekologiczne elektrownie, które jako potężne instalacje zarabiają na produkcji energii, wykorzystując do tego naturalne zasoby jak wiatr czy słońce. Inwestorzy dostrzegają coraz więcej zalet tego typu inwestycji, a podczas webinarów LIVE zadają wiele dodatkowych pytań ekspertom. Odpowiedzi na najbardziej nurtujące z nich przedstawiamy poniżej.

W dniu 20 kwietnia w ekskluzywnych wnętrzach salonu Balamonte w Warszawie odbył się panel dyskusyjny z transmisją on-line pt. ‘Inwestycje w OZE nie tylko dla milionerów’. Uczestnikami wydarzenia byli m.in. przedstawiciele Pracowni Finansowej oraz gość specjalny – Pan Janusz Piechociński – ekonomista, poseł na Sejm, były wiceprezes Rady Ministrów oraz Minister Gospodarki, aktualnie Prezes Izby Przemysłowo Handlowej Polska-Azja.

Okazja inwestycyjna
Zapraszamy do nowego projektu inwestycyjnego w farmę PV w Orzechowie o łącznej mocy 6,27 MW.
Inwestuj od: 70.000 zł. lub w pakiecie VIP: 300.000 zł. (liczba udziałów w pakiecie VIP ograniczona)
Prognozowana rentowność: 11,8% rocznie, w pakiecie VIP: 13,8%
Okazja tylko dla pierwszych 2500 udziałów...

14.02 godz. 20:00