Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Inwestycje w odnawialne źródła energii nie tylko dla milionerów

29 kwietnia 2022

W dniu 20 kwietnia w ekskluzywnych wnętrzach salonu Balamonte w Warszawie odbył się panel dyskusyjny z transmisją on-line pt. ‘Inwestycje w OZE nie tylko dla milionerów’. Uczestnikami wydarzenia byli m.in. przedstawiciele Pracowni Finansowej oraz gość specjalny – Pan Janusz Piechociński – ekonomista, poseł na Sejm, były wiceprezes Rady Ministrów oraz Minister Gospodarki, aktualnie Prezes Izby Przemysłowo Handlowej Polska-Azja.

Spotkanie poprowadziła Investment Manager Pracowni Finansowej Małgorzata Rosiak. Małgorzata od ponad 6 lat zajmuje się obsługą Inwestorów w ramach promocji projektów crowdfundingu udziałowego. Przedstawia dostępne inwestycje, dopasowując projekt do oczekiwań Inwestora, a następnie przeprowadzając go przez cały proces inwestycyjny. Odpowiada również za relacje biznesowe z Inwestorami, a swoje 20-letnie doświadczenie w tym obszarze zdobyła współpracując z bankami i instytucjami z branży usług finansowych.

Przyszłość i rozwój OZE

Podczas panelu dyskusyjnego goście zwrócili uwagę na wiele istotnych kwestii dotyczących przyszłości i rozwoju sektora Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce. Janusz Piechociński podkreślił, że aby osiągnąć niezależność energetyczną w Polsce i pozyskiwać szybciej i więcej energii z OZE, potrzebne są zmiany nie tylko w kwestii mentalności, ale przede wszystkim w szybszym reagowaniu i działaniu Rządu. Wszyscy oczekujemy momentu, w którym doczekamy się zmiany ustawy odległościowej.

Pomnażanie kapitału z dbałością o ekologię

To właśnie Ty masz wpływ na to jakie postawy wobec OZE i ekologii przyjmujesz oraz jakie działania podejmujesz. Tomasz Wiśniewski, prezes Pracowni Finansowej, opowiedział, że już dziś możemy zadbać o swoje nadwyżki kapitału, chroniąc je przed wysoką inflacją z jaką się teraz zmagamy. Możemy zainwestować w projekty z portfolio Pracowni Finansowej, która w ofercie posiada projekty inwestycyjne realizowane w ramach grupy kapitałowej INWE. Można zostać udziałowcem elektrowni wiatrowej czy farmy fotowoltaicznej z kapitałem już od ok. 55 tysięcy złotych i czerpać zyski z produkcji zielonej energii.

Zachęcamy do obejrzenia poniższego nagrania VIDEO z wydarzenia oraz zapraszamy na webinar LIVE z udziałem prezesa Pracowni Finansowej Tomasza Wiśniewskiego o inwestycjach w OZE z ochroną przed inflacją REJESTRACJA >>

Przeczytaj także

W dniach od 30 sierpnia do 1 września w Serocku odbyła się kolejna edycja konferencji organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej. W wydarzeniu uczestniczył Paweł Rochala, dyrektor zarządzający EnergiaPro – spółki odpowiadającej za realizację wybranych projektów budowy Ekologicznych Elektrowni, finansowanych przez inwestorów Pracowni Finansowej.

inwestycje w wiatraki w co zainwestować ile można zyskać

Inwestycja EEW14 dotyczy objęcia udziałów w spółce celowej powołanej w celu wybudowania jednej elektrowni wiatrowej o mocy 2MW w modelu „pod klucz“. Inwestor, stając się współwłaścicielem elektrowni wiatrowej czerpie zyski z produkcji energii elektrycznej przez cały okres eksploatacji turbiny.

Ceny energii na TGE w ostatnich miesiącach sięgają niespotykanych dotychczas poziomów i są nawet ponad 4x wyższe niż w zeszłym roku. Jeszcze niedawno rentowność budowanych obecnie elektrowni z projektów inwestycyjnych Pracowni Finansowej szacowana była przy cenie 275zł / MWh. Aktualnie, przy ostrożnych założeniach, zyskowność szacowana jest przy cenie 350zł za 1MWh. To sprawia, że kalkulator rentowności najnowszego projektu wskazuje aż 13% rocznie.

Weź udział w projekcie budowy farm słonecznych – PV1! Nowa inwestycja może stanowić stabilne źródło zysku z uwzględnieniem ochrony kapitału przed inflacją.

10.10 godz. 20:00