Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Zapisy do Ekologicznej Elektrowni Wiatrowej 16

24 sierpnia 2015

Pracownia Finansowa Sp. z o.o. rozpoczęła zapisy do swojego kolejnego projektu – Ekologicznej Elektrowni Wiatrowej 16. Podobnie jak EEW 10, Elektrownia Wiatrowa 16, będzie oparty o najnowszą turbinę firmy Vestas – model V110, który jest tak efektywny, że osiąga ponadprzeciętne stopy zwrotu, nawet przy najniższej łącznej cenie skupu energii i Zielonego Certyfikatu. Aktualnie projekt prowadzony jest w lokalizacji pod Tomaszowem Mazowieckim, w poblizu Ekologicznej Elektrowni Wiatrowych 9 i 10. Próg wejścia do tej inwestycji wynosi 32 500 zł (5 udziałów). Kolejne progi – co 1 udział (6 500zł). Całkowita liczba udziałów w spółce to 1001, z czego Pracownia Finansowa posiada 251 szt.

Spółki 11 – 15 są zarezerwowane pod powstającą również w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego farmę 12MW, realizowaną na używanych turbinach Vestas i Gamesa, która ma zostać uruchomiona jeszcze w tym roku. Próg wejścia do tej inwestycji wynosi 1 mln. zł. Atrakcyjność tej propozycji polega na szybkim terminie oddania elektrowni do użytku i niskich cenach okazyjnie pozyskanych urządzeń. Rok 2015 jest ostatnim, w którym na urządzenia starsze niż 4 lata, można uzyskać wsparcie (Zielone Certyfikaty).

Do pobrania

  • Opis projektu Ekologiczna Elektrownia 16

Przeczytaj także

EEW6 jest jednym z realizowanych przez Pracownię Finansową projektów, które powstają w tzw. modelu obywatelskim, gdzie indywidualni inwestorzy zarabiają na produkcji zielonej energii.

Przyjrzyjmy się głównym czynnikom przemawiającym za inwestowaniem w elektrownie wiatrowe:
Niezależność od sytuacji na niestabilnych rynkach finansowych.

Z prawdziwą przyjemnością prezentujemy zapis rozmowy z Prof. Krzysztofem Żmijewskim o przyszłości energetyki odnawialnej w Polsce.

Aż trudno uwierzyć, ale niektórzy porównują inwestycje w wiatraki z lokatą bankową, twierdząc, że kilkanaście procent zwrotu…

15 grudnia godz. 20:00