Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Zainwestuj w budowę 105-metrowej elektrowni wiatrowej w projekcie EEW14

12 października 2021

Inwestycja EEW14 dotyczy objęcia udziałów w spółce celowej powołanej w celu wybudowania jednej elektrowni wiatrowej o mocy 2MW w modelu „pod klucz“. Inwestor, stając się współwłaścicielem elektrowni wiatrowej czerpie zyski z produkcji energii elektrycznej przez cały okres eksploatacji turbiny.

Projekt polega na budowie 105 – metrowej elektrowni wiatrowej Vestas V90, o mocy 2 MW, w miejscowości Łazisko w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego. Inwestycja posiada już prawomocne pozwolenie na budowę.

Inwestycja została przygotowana z myślą o Inwestorach, którzy poszukują nowych możliwości generowania stałego dochodu pasywnego. W modelu crowdfundingowym Inwestorzy finansują budowę elektrowni wiatrowej, aby czerpać zyski z funkcjonowania przedsięwzięcia. Strategia zakłada cykliczną wymianę turbiny na nową, nowocześniejszą i wydajniejszą przy uwzględnieniu dostępnych w danej chwili możliwości finansowania. Dzięki temu rentowność i wartość spółki może rosnąć.

Parametry inwestycji

Prognozowana stopa zwrotu: 11,1% (rocznie)

Inwestuj od: 54,5 tys. PLN

Parametry inwestycji VIP

Prognozowana stopa zwrotu: 12,2% (rocznie)

Inwestuj od: 297 tys. PLN

Sytuacja rynkowa

Energetyka wiatrowa wróciła do gry. Ceny Zielonych Certyfikatów i energii wzrosły kilkukrotnie, a jej zużycie rośnie. Rosną wymagania UE w zakresie udziału OZE w miksie energetycznym. Korzystne zmiany zaszły w ustawie o OZE, jednocześnie brak jest nowych lokalizacji pod elektrownie wiatrowe. Wszystko to powoduje, że elektrownie wiatrowe ponownie mogą być rozpatrywane jako atrakcyjne aktywa inwestycyjne, generujące optymalne stopy zwrotu przy jednoczesnym wspieraniu ochrony środowiska.

Kluczowe czynniki inwestycji

 • Pasywna forma dochodu
 • Możliwość zwiększania rentowności, dzięki postępowi technologicznemu, repoweringowi, wsparciu, dotacjom, koncesji na obrót energią, rosnącym cenom energii
 • Zespół doświadczonych ekspertów
 • Udział w biznesie na dużą skalę od 54,5 tys. zł
 • Podwojenie zainwestowanego kapitału w relatywnie krótkim okresie
 • Biznes oparty o udziały w przedsiębiorstwie. Udziały są dziedziczone, mogą być sprzedane lub podarowane
 • Brak konieczności rozliczania podatków przez Inwestora
 • Mechanizm optymalizacji podatkowej
 • Rosnące ceny i zapotrzebowanie na energię elektryczną
 • Biznes mogący funkcjonować przez dziesiątki lat, dzięki cyklicznym wymianom sprzętu
 • Rosnące wymagania Unii Europejskiej dotyczące poziomu produkcji energii ze źródeł odnawialnych
 • Wpływ na ochronę środowiska, jakość powietrza, obniżenie cen 

Bezpieczeństwo inwestycji

 • Inwestor zostaje wspólnikiem spółki, która jest właścicielem majątku
 • Inwestycja w Realną Wartość (w dobra, które można zidentyfikować, zmierzyć, ubezpieczyć, odtworzyć, ulepszyć (zwiększyć wartość)
 • Akt notarialny – Inwestor ma wpływ na kluczowe decyzje w spółce (zgodnie z KSH)
 • Wieloletnie doświadczenie Grupy INWE w doborze i nadzorowaniu projektów inwestycyjnych
 • Udział w zysku organizatora projektu zapewnia wspólnotę interesów

Chcesz otrzymać więcej informacji? Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w wybranych przez Ciebie godzinach: WIĘCEJ INFORMACJI lub zarezerwuj miejsce na bezpłatnym webinarze LIVE REJESTRACJA

Przeczytaj także

Czy wiesz, że… Rozpiętość łopat 80-metrowej elektrowni wiatrowej GE w projekcie EEW23 wyniesie 77 metrów? W kwietniu miał miejsce transport i rozładunek turbiny na miejsce posadowienia, co zobaczysz w poniższym filmie. To już kolejna turbina w ramach inwestycji PF, która niebawem zostanie wzniesiona, aby produkować zieloną energię i pracować na czysty zysk dla inwestorów! Inwestuj i sprawdź, ile możesz zyskać TUTAJ >>

Model biznesowy inwestycji w elektrownie wiatrowe Grupy PF z Pracownią Finansową jest realizowany zgodnie z ideą crowdfundingu udziałowego. Inwestor nabywa udziały w spółce celowej, realizującej przedsięwzięcie, stając się Wspólnikiem w perspektywicznym biznesie OZE. Udziały są aktywem inwestora – mogą zostać sprzedane, podarowane i są dziedziczone, podobnie jak w przypadku nieruchomości. Dowiedz się więcej z filmu:

Maciej Korecki, ENEVI, ENEVI SA, nowelizacja ustawy OZE

Pozyskiwanie energii z wiatru to technologia, która najlepiej broni się rynkowo. – co to znaczy?

Po dwóch latach oczekiwania wchodzi w życie nowy system wsparcia zielonej energii

31 maja godz. 20:00