Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

ENEVI czyli pierwsza polska inwestycja w energię wiatrową na Ukrainie!

19 kwietnia 2019

Najnowszy projekt inwestycyjny realizowany w Grupie PF jest efektem poszukiwań nowych rynków dla rozwoju branży odnawialnych źródeł energii. Ukraina okazała się najlepszym z możliwych rozwiązań!

Inwestycja o nazwie ENEVI została przygotowana z myślą o wszystkich pasjonatach rynku OZE, którzy szukają atrakcyjnych alternatyw inwestycyjnych generujących optymalne stopy zwrotu i będących jednocześnie realnym wsparciem ochrony środowiska. O wyborze Ukrainy na miejsce realizacji projektu, zdecydowały najwyższe w Europie taryfy gwarantowane, lokalizacja przy granicy z Polską oraz możliwość prawnego zabezpieczenia inwestycji.

ENEVI to projekt inwestycyjny charakteryzujący się obecnie największą rentownością spośród dostępnych na rynku inwestycji w elektrownie wiatrowe.

W grudniu 2016 roku rząd w Kijowie opublikował Strategię Energetyczną Ukrainy do 2035 roku. Zgodnie z założeniem udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym ma wzrosnąć z 5,7% w 2015 roku do 11% w 2025 roku, a w roku 2035 do 21,9%. Cel ten ma zostać osiągnięty poprzez wsparcie inwestorów szeregiem ułatwień w procesach administracyjnych, korzystnymi zapisami w prawie energetycznym Ukrainy oraz gwarantowanymi taryfami na sprzedaż ”zielonej energii”. W związku z tym Ukraina staje się bardzo atrakcyjnym rynkiem z ogromnym potencjałem wzrostu.

Bezpieczeństwo inwestycji podnosi fakt, iż interesy polskich Inwestorów chronione są przez obowiązujące na Ukrainie przepisy prawa oraz umowy międzynarodowe. Należą do nich: ustawa o działalności inwestycyjnej z 18 września 1991 r. oraz ustawa o trybie inwestycji zagranicznych z 19 marca 1996 r., a także umowa pomiędzy Polską a Ukrainą o wzajemnym popieraniu i ochronie inwestycji z 12 stycznia 1993 r.

W projekcie będą zastosowane turbiny GE 77sl o mocy 1,5 MW oraz Vestas V90 o mocy 3 MW. Gwarantowane stawki sprzedaży ”zielonej energii” na Ukrainie pozwolą osiągnąć rentowność przekraczającą kilkanaście procent rocznie.

Po szczegółowe informacje dotyczące procesu inwestycyjnego, schematu inwestycji oraz prognozowanej kalkulacji zysku zapraszamy na stronę projektu ENEVI

Przeczytaj także

Inwestycja dotyczy objęcia udziałów w spółce celowej powołanej w celu wybudowania jednej elektrowni wiatrowej o mocy do 2MW

Zapisz się do newslettera i obejrzyj VIDEO za darmo!

W dobie wirtualnych zysków, inżynierii finansowej i spadku zaufania do instytucji finansowych, realna wartość inwestycji takich jak OZE ma szansę ponownie wyznaczać trendy inwestycyjne na kolejne lata

Po dwóch latach oczekiwania wchodzi w życie nowy system wsparcia zielonej energii

9 lutego godz. 20:00