Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Elektrownie wiatrowe wracają do trendów inwestycyjnych na 2019 rok

15 stycznia 2019

W dobie wirtualnych zysków, inżynierii finansowej i spadku zaufania do instytucji finansowych, realna wartość inwestycji takich jak OZE ma szansę ponownie wyznaczać trendy inwestycyjne na kolejne lata.

Przyczynia się do tego m.in. znowelizowana ustawa o OZE. Dodatkowo po dwóch latach oczekiwania wszedł w życie nowy system wsparcia zielonej energii, oparty na aukcjach. Drożeje też energia elektryczna, Zielone Certyfikaty, oraz prawa emisji CO2. Ponadto wielkimi krokami zbliża się rok 2020, w którym Polska ma produkować 15% energii ze źródeł odnawialnych. Inaczej grożą jej potężne kary z UE. Jest to dla nas potwierdzenie, że Unia Europejska również jest po stronie odnawialnych źródeł energii i właśnie w tym kierunku powinien zmierzać świat pragnący zmian na lepsze.

Wszystko to sprawia, że ekologiczne elektrownie wiatrowe ponownie mogą być rozpatrywane jako atrakcyjne produkty inwestycyjne, generujące optymalne stopy zwrotu.

Przeczytaj także

Energetyka wiatrowa wraca do gry i mocno zaznaczyła swój powrót szczególnie na koniec 2018 roku

Obecny rząd chce wybudować drugą nogę produkcji energii z OZE, nie amputując obecnej, co zostało potwierdzone w materiale wideo

Po dwóch latach oczekiwania wchodzi w życie nowy system wsparcia zielonej energii

Komisja Europejska, Parlament Europejski oraz Rada Unii Europejskiej podjęły decyzję dotyczącą celów dyrektywy OZE

3 sierpnia godz. 20:00