Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Zrób miejsce w portfelu na zysk z ekologii – Małgorzata Rosiak, Pracownia Finansowa

6 września 2022

Etyczne inwestowanie to trend teraźniejszości. Aktualnie każdy portfel inwestycyjny powinien być odpowiednio zdywersyfikowany i uwzględniać w aktywach również projekty ekologiczne. Małgorzata Rosiak, Investment Manager z Pracowni Finansowej odpowiada, jak zadbać o własną niezależność finansową inwestując odpowiedzialnie.

Wyzwanie dzisiejszych czasów

Czy wiesz, że według WHO, wśród 50 miast europejskich z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem, aż 36 jest w Polsce? Również w Polsce znajduje się elektrownia węglowa, która jest największym trucicielem Europy, emitującym 38 milionów ton CO2 do atmosfery rocznie (według raportu ‚Europe’s Dark Cloud). Dane NFZ są druzgocące – smog, czyli zanieczyszczone powietrze zabija 67 tysięcy Polaków rocznie.

Nie ma planety B

Jednym z największych wyzwań, z którymi aktualnie mierzy się ludzkość jest ogromna ilość zanieczyszczeń produkowanych przez człowieka i przedostająca się do atmosfery. Jest to wynik wzrostu zużycia paliw kopalnych, a także wzrost ogólnej emisji dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji, uwalnianych do powietrza m.in. z elektrowni węglowych. Jak alarmują eksperci – ten proces ma swoje negatywne skutki w zmieniającym się klimacie, przyczynia się do globalnego ocieplenia i efektu cieplarnianego. Ma wpływ na nasze zdrowie i życie.

Więcej niż zysk

Projekty ekologicznych elektrowni realizowane w grupie INWE, do których można dołączyć we współpracy z Pracownią Finansową mogą zasilić zieloną energią ponad 19000 gospodarstw domowych rocznie. Jeśli Polska zwiększy udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym i zrezygnuje z energetyki węglowej na rzecz ekologicznych elektrowni, to dzięki elektrowniom wiatrowym budowanym w ramach inwestycji INWE: 1455 ton dwutlenku węgla, 12 ton dwutlenku siarki, 15 ton dwutlenku azotu, 102 tony pyłów, nie dostanie się do atmosfery rocznie.

Odpowiedzialne inwestowanie

Pasywne zarabianie jest marzeniem każdego, kto posiada nadwyżki kapitału. Jednak świadomi Inwestorzy chcą czegoś więcej. Chcą, aby ich pieniądz robił pieniądz, a jeśli mają wybór, to inwestują w realną wartość, która może się przyczynić do poprawy jakości powietrza, środowiska, życia na świecie. Gdy ich kapitał pracuje w ekologicznej inwestycji, oni mogą robić to, co lubią najbardziej – prowadzić własny biznes, rozwijać hobby, podróżować

Program inwestycyjny EKO-RENTIER

Program EKO-RENTIER jest odpowiedzią na potrzeby Inwestorów, którzy chcą pomnażać kapitał inwestując odpowiedzialnie. Dołączając do programu EKO-RENTIER inwestujesz w odnawialne źródła energii – elektrownie wiatrowe i farmy fotowoltaiczne z założeniem czerpania czystego zysku z produkcji i sprzedaży zielonej energii. Symbioza projektów inwestycyjnych elektrowni wiatrowych i słonecznych powoduje, że Inwestor może czerpać korzyści z energetyki wiatrowej, która przynosi największe dochody zimą, gdy wieje najintensywniej, a latem z energetyki słonecznej, kiedy słońce świeci najmocniej.

Czysty zysk 4 razy w roku

Ile można zyskać inwestując ekologicznie? Program EKO-RENTIER jest sposobem na dodatkowy dochód z jednoczesną ochroną kapitału przed inflacją. Konstruując portfel inwestycyjny z dwóch obszarów OZE możesz liczyć na regularne wypłaty zysków, cztery razy w roku – w styczniu, kwietniu, lipcu i październiku. To wszystko inwestując nadwyżki finansowe wyłącznie w ekologiczne projekty związane z energetyką odnawialną. Co ważne, do programu EKO-RENTIER można dołączyć z kapitałem już od 50.000 zł.

Dowiedz się więcej o programie EKO-RENTIER od dedykowanego Investment Managera wypełniając formularz TUTAJ>>

Przeczytaj także

Energetyka wiatrowa w obecnej sytuacji związanej z inwazją Rosji na Ukrainę stanowi element, który może pomóc skutecznie odsunąć Rosję od Europy. Polska zwraca się coraz bardziej przychylnie ku inwestycjom w alternatywne dla węgla, ropy i gazu, źródła energii, a wyniki wietrzności dają potwierdzenie potencjału tego runku. W pierwszym kwartale tego roku uruchomione elektrownie wiatrowe grupy INWE odnotowały ogólną, rekordową dostępność średnią na poziomie 95,6%. Partner branżowy pracuje intensywnie nad uruchomieniem kolejnych turbin m.in. w projektach EEW13, EEW17, EEW25.

Inwestując w nośniki wartości, inwestujemy w projekty posiadające konkretną wartość materialną. Do takich inwestycji możemy zaliczyć także ekologiczne elektrownie, które jako potężne instalacje zarabiają na produkcji energii, wykorzystując do tego naturalne zasoby jak wiatr czy słońce. Inwestorzy dostrzegają coraz więcej zalet tego typu inwestycji, a podczas webinarów LIVE zadają wiele dodatkowych pytań ekspertom. Odpowiedzi na najbardziej nurtujące z nich przedstawiamy poniżej.

W dniu 20 kwietnia w ekskluzywnych wnętrzach salonu Balamonte w Warszawie odbył się panel dyskusyjny z transmisją on-line pt. ‘Inwestycje w OZE nie tylko dla milionerów’. Uczestnikami wydarzenia byli m.in. przedstawiciele Pracowni Finansowej oraz gość specjalny – Pan Janusz Piechociński – ekonomista, poseł na Sejm, były wiceprezes Rady Ministrów oraz Minister Gospodarki, aktualnie Prezes Izby Przemysłowo Handlowej Polska-Azja.

Okazja inwestycyjna
Zapraszamy do nowego projektu inwestycyjnego w farmę PV w Orzechowie o łącznej mocy 6,27 MW.
Inwestuj od: 70.000 zł. lub w pakiecie VIP: 300.000 zł. (liczba udziałów w pakiecie VIP ograniczona)
Prognozowana rentowność: 11,8% rocznie, w pakiecie VIP: 13,8%
Okazja tylko dla pierwszych 2500 udziałów...

10.10 godz. 20:00