Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Wypłata zysku z Ekologicznej Elektrowni Wiatrowej 15

5 czerwca 2018

 

29 maja odbyło się zgromadzenie Wspólników Ekologicznej Elektrowni Wiatrowej 15, podczas którego podjęto uchwały dotyczące wypłaty i podziału zysku za rok 2017. Uwzględniając okres, którego dotyczył wypracowany zysk, Inwestorzy uzyskali w tym projekcie stopę zwrotu na średnim poziomie 9% w ujęciu rocznym.

Do zysku za rok 2018 doliczony zostanie zysk ze sprzedaży mocy obliczeniowej, którą spółka już udostępnia, a do pierwszych działających komputerów wkrótce dołączą kolejne, ponieważ dzięki uruchomieniu projektu EKON tempo pozyskania kapitału do inwestycji EEW15 znacznie wzrosło. EKON, konsumując część energii na potrzeby Kontenerowych Centrów Obliczeniowych, może podnieść rentowność EEW15 do wartości wynoszącej ponad 20% rocznie. Dodatkowo, na rentowność inwestycji pozytywnie wpłynie niedawny, dwukrotny wzrost cen Zielonych Certyfikatów oraz uzyskanie koncesji na sprzedaż energii do odbiorców detalicznych, o którą Pracownia Finansowa wnioskuje w URE i trwają aktualnie procedury weryfikacyjne.

Ekologiczna Elektrownia Wiatrowa 15 jest w tej chwili w trakcie przejmowania parku wiatrowego, złożonego z 2. nowoczesnych turbin wiatrowych Vestas V90. Nadal można dołączać do tego projektu w charakterze Inwestora, gdzie 75% pozyskanych środków jest przeznaczanych na zakup pozostałych udziałów w parku wiatrowym, a 25% na zakup KCO.

W celu zapoznania się z preferencyjnymi warunkami dołączenia do projektu zapraszamy do kontaktu tutaj >>

 

Przeczytaj także

Rozpoczęliśmy zapisy do nowego projektu EKON

Doświadczenie naszych ekspertów, sprawna komunikacja, a także systematyczne przekazywanie raportów okresowych sprawiają, że Inwestorzy chętnie przyłączają się do projektów inwestycyjnych…

Jest to szczególnie ważna informacja dla tych, którzy już od jakiegoś czasu zadawali nam pytania o realizację przelewów w bitcoinach

31 Sierpnia w miejscowości Wistka pożegnaliśmy tegoroczne lato! Towarzyszyli nam inwestorzy, miłośnicy wiatraków, i okoliczni mieszkańcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

06.12 godz. 20:00