Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Większy cel produkcji zielonej energii – 32% do 2030 roku

18 czerwca 2018

Komisja Europejska, Parlament Europejski oraz Rada Unii Europejskiej podjęły decyzję dotyczącą celów dyrektywy OZE. Cel jaki został postawiony państwom UE, to 32% energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych do 2030 r.

Poprzednia dyrektywa zakładała uzyskanie przez Polskę 20% udziału zielonej energii w miksie energetycznym do 2030 roku, a 15% do 2020. Polska może mieć jednak poważny problem, by sprostać tym wymaganiom. Nie zanosi się bowiem na to, abyśmy do 2020 r. byli w stanie produkować 15% energii ze źródeł odnawialnych. Jeśli natomiast nie sprostamy wymaganiom, Polsce będą grozić miliardowe kary, które zapłacimy wszyscy.

Póki co Sejm RP podpisał nowelizację ustawy 'antywiatrakowej’, która znacznie poprawiła klimat w branży OZE. Potrzebne są jednak jeszcze aukcje na odkup energii i odblokowanie finansowania bankowego dla branży.

Zarówno zbliżający się rok 2020, jak i nowy, wyższy cel na rok 2030 mogą skłonić Rząd do dalszego osłabiania oporu przeciw energetyce odnawialnej, szczególnie wiatrowej. Nie bez znaczenia jest również fakt coraz większego deficytu w systemie energetycznym.

Źródło: Business Insider

Przeczytaj także

ekon, blockchain data center, kopalnia kryptowalut pod wiatrakiem, inwestycje w projekty ekologiczne

Czy wiesz, że biznes wiatrowy może być nadal bardzo rentowny? Działające elektrownie wiatrowe, które dotychczas dostarczały energię wyłącznie do sieci, zyskują dodatkowe źródło dochodu!

W dniu 7. czerwca 2018r Sejm uchwalił nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii

Inwestorzy uzyskali w tym projekcie stopę zwrotu na średnim poziomie 9% w ujęciu rocznym

Rozpoczęliśmy zapisy do nowego projektu EKON

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

31 maja godz. 20:00