Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

W Tomaszowie Mazowieckim wybudowano kolejną elektrownię wiatrową sfinansowaną z Pracownią Finansową

1 lipca 2022

Inwestycja EEW25 to projekt budowy 85-metrowej elektrowni wiatrowej Vestas V90 o mocy 2MW. V90 słyną z wydajności i bezawaryjności, co potwierdzają projekty grupy INWE, w których eksploatowane są dwie takie maszyny, a ich dostępność sięga 99,5% dni w roku. W drugim kwartale 2022 trwały intensywne prace, które umożliwiły wybudowanie kolejnej elektrowni wiatrowej, która niebawem będzie pracować na czysty zysk dla Inwestorów – tym razem w Tomaszowie Mazowieckim.

W kwietniu rozpoczęły się prace związane z drugim etapem wylewania fundamentu – tzw. wylewanie komina, po czym nastąpiła systemowa, standardowa przerwa technologiczna. Jednocześnie prowadzone były prace przygotowawcze do montażu elektrowni związane z organizacją ekipy montażowej, dźwigu oraz wymiany transformatora w gondoli.

Zakończenie prac związanych z wylewaniem fundamentu odbyło się w maju i wtedy też prowadzone były działania związane z budową toru kablowego. Dodatkowo na plac montażowy dostarczono stację SN, która umożliwiła wykonanie telemechaniki oraz pomiarów wieńczących budowę infrastruktury elektroenergetycznej.

W drugim tygodniu czerwca pomyślnie odbył się montaż elektrowni wiatrowej. Aktualnie prowadzone są prace instalacyjne wewnątrz elektrowni – rozprowadzanie kabli, przewodów, instalacja lin oraz systemów w podeście ruchomym wiszącym. Na początek lipca zaplanowana jest dostawa rozdzielnicy, która umiejscowiona zostanie w stacji SN. Wykonana również zostanie telemechanika oraz niezbędne pomiary. Spodziewane zakończenie projektu związane z budową infrastruktury elektroenergetycznej planowane jest na lipiec. Planowany termin podania napięcia na elektrownię to trzeci kwartał 2022 r.

Finansowanie inwestycji EEW25 zostało zakończone. Prognozowana stopa zwrotu dla tego projektu wynosiła 9,4% rocznie. Przy dzisiejszych cenach energii, prognoza sięga ponad 20% rocznie. Inwestorzy, którym zależy na dołączeniu do ekologicznych projektów, mogą aktualnie nabyć ostatnie udziały w inwestycji Wood Trade i zostać wspólnikiem fabryki pelletu, gdzie prognozowana stopa zwrotu wynosi 9,6% rocznie i 10,3% w pakiecie VIP >> SPRAWDŹ

Przeczytaj także

Energetyka wiatrowa w obecnej sytuacji związanej z inwazją Rosji na Ukrainę stanowi element, który może pomóc skutecznie odsunąć Rosję od Europy. Polska zwraca się coraz bardziej przychylnie ku inwestycjom w alternatywne dla węgla, ropy i gazu, źródła energii, a wyniki wietrzności dają potwierdzenie potencjału tego runku. W pierwszym kwartale tego roku uruchomione elektrownie wiatrowe grupy INWE odnotowały ogólną, rekordową dostępność średnią na poziomie 95,6%. Partner branżowy pracuje intensywnie nad uruchomieniem kolejnych turbin m.in. w projektach EEW13, EEW17, EEW25.

Inwestując w nośniki wartości, inwestujemy w projekty posiadające konkretną wartość materialną. Do takich inwestycji możemy zaliczyć także ekologiczne elektrownie, które jako potężne instalacje zarabiają na produkcji energii, wykorzystując do tego naturalne zasoby jak wiatr czy słońce. Inwestorzy dostrzegają coraz więcej zalet tego typu inwestycji, a podczas webinarów LIVE zadają wiele dodatkowych pytań ekspertom. Odpowiedzi na najbardziej nurtujące z nich przedstawiamy poniżej.

W dniu 20 kwietnia w ekskluzywnych wnętrzach salonu Balamonte w Warszawie odbył się panel dyskusyjny z transmisją on-line pt. ‘Inwestycje w OZE nie tylko dla milionerów’. Uczestnikami wydarzenia byli m.in. przedstawiciele Pracowni Finansowej oraz gość specjalny – Pan Janusz Piechociński – ekonomista, poseł na Sejm, były wiceprezes Rady Ministrów oraz Minister Gospodarki, aktualnie Prezes Izby Przemysłowo Handlowej Polska-Azja.

Okazja inwestycyjna
Zapraszamy do nowego projektu inwestycyjnego w farmę PV w Orzechowie o łącznej mocy 6,27 MW.
Inwestuj od: 70.000 zł. lub w pakiecie VIP: 300.000 zł. (liczba udziałów w pakiecie VIP ograniczona)
Prognozowana rentowność: 11,8% rocznie, w pakiecie VIP: 13,8%
Okazja tylko dla pierwszych 2500 udziałów...

10.10 godz. 20:00