Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Tak wygląda budowa parku wiatrowego w Polsce

10 kwietnia 2020

W parku wiatrowym Grupy Pracownia Finansowa, realizowanym w ramach projektu inwestycyjnego EEW19 oraz EEW20, trwają intensywne prace związane z rozpoczęciem budowy. Odwiedziliśmy inwestycję w trakcie wykonywania prac fundamentowych, aby zaprezentować Państwu kilka ciekawych informacji na temat procesu realizacji, sfilmowanych w otoczeniu pięknego, polskiego, nizinnego krajobrazu. 

W okolicy miejscowości Kłobuck już niebawem postawione zostaną dwie  elektrownie wiatrowe, światowego producenta GE, o mocy 1,5 MW każda. Maszyny zostały już przetransportowane do Polski. Rozpiętość łopat tych wiatraków wynosi 77 metry, a same turbiny wzniosą się na wysokość 80 metrów.

Ile betonowozów potrzeba do wykonania wylewki betonu pod fundament takich elektrowni wiatrowych? Jak wygląda ring fundamentowy, do którego przytwierdzane są w pierwszych etapach budowy wiatraki? Między innymi tego można dowiedzieć się z naszego filmu z placu budowy, do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy!

Przeczytaj także

Nowe dyrektywy Unii Europejskiej zakładają skupienie się na działaniach mających prowadzić do neutralności klimatycznej. Kilka dni temu w Brukseli przedstawiono projekt pierwszego rozporządzenia, podnoszącego cele redukcyjne do 2030 roku z 40% do 55%. Czy Polska jest gotowa na ogromną podwyżkę cen za emisję? Wyjaśniamy, dlaczego eko inwestycje są koniecznością dla Polski!

Nowy projekt inwestycyjny w portfolio Grupy Pracownia Finansowa dotyczy budowy 100-metrowej elektrowni wiatrowej o mocy 1,5 MW amerykańskiego producenta GE. Projekt dołączył do oferty z kolejnym numerem przeznaczonym dla Ekologicznej Elektrowni Wiatrowej – EEW24.

Aplikację można pobrać na każde urządzenie IOS oraz Android (smartfon lub tablet). Jak to działa? Sprawdź!

Mimo upływu lat nadal pokutuje przekonanie, że elektrownie oparte na odnawialnych źródłach energii są mało wydajne, a do tego kosztowne w utrzymaniu. Jak współcześnie wypadają w zestawieniu z tradycyjnymi elektrowniami węglowymi? Porównujemy faktyczne koszty energii wiatrowej i węglowej.

27 października godz. 20:00