Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Świat wspiera inwestycje w wiatraki. A Polska? – wywiad

9 grudnia 2016

O sytuacji na Rynku Energii Odnawialnej w Polsce na łamach magazynu Forbes mówi Dyrektor Zarządzający Spółki Pracownia Finansowa Maciej Musiał. Cały świat zmierza w kierunku dekarbonizacji. W ubiegłym roku nakłady na odnawialne źródła energii były dwukrotnie większe niż środki przeznaczone na źródła konwencjonalne. Ten światowy trend nie został jednak zaimplementowany do Polski. Kolejne ustawy i rozporządzenia wcielane w życie przez polski rząd hamują rozwój rynku odnawialnych źródeł energii, zniechęcając tym samym do inwestycji w realną wartość.

Skutkuje to wstrzymaniem planów producentów energii i inwestorów, co z kolei powoduje zastój w branży, oddalając tym samym szanse na zrealizowanie celu uzyskiwania energii z OZE do 2020r. nałożonego nam przez Unię Europejską.

Branża inwestycji w elektrownie wiatrowe z niecierpliwością czekała na ogłoszenie terminu aukcji energii z OZE, która odbędzie się 30 grudnia 2016r i z pewnością będzie przełomowym momentem i wyraźnym bodźcem prowadzącym do ponownego uruchomienia rynku. Więcej na ten temat na łamach magazynu Forbes mówi Maciej Musiał – Dyrektor Zarządzający Spółki Pracownia Finansowa. http://www.forbes.pl/aukcja-energii-z-odnawialnych-zrodel,wideo,209154,1,1.html

Biorąc dziś pod uwagę różnorodne sposoby inwestowania pieniędzy, inwestycje w wiatraki to wciąż bardzo opłacalny biznes. Właśnie dlatego, że obecne okoliczności utrudniają stawianie nowych maszyn, warto wykorzystać dostępne jeszcze projekty z Pozwoleniem na Budowę, aby dobrze ulokować pieniądze.

Przeczytaj także

W najbliższy poniedziałek 12 grudnia 2016 roku w Centrum Rozwoju Terapii Naturalnych Kuźnia Zdrowia odbędzie się wykład z cyklu psychologia pieniędzy „Jak zadbać o zdrowie finansowe?”.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To nie tylko wyjątkowy czas bycia razem, ale również towarzyszące mu tradycje, wierzenia, zwyczaje. To magiczna pora, kiedy dzieją się rzeczy niezwykłe i spełniają się nawet najskrytsze marzenia – w te dni wszystko jest możliwe.

Pracownia Finansowa prowadzi obecnie sprzedaż udziałów w wyjątkowym projekcie – Ekologicznej Elektrowni Wiatrowej 15. Główne powody, dla których aktualnie zdecydowaliśmy się wybrać właśnie tę inwestycję i zaprosić do niej wspólników, przedstawiamy poniżej.

Pracownia Finansowa spółka, której specjalność to inwestycje w realną wartość odebrała certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play”. To już drugie w tym roku wyróżnienie potwierdzające wysoką jakość i rzetelność świadczonych usług.

28 lipca godz. 20:00