Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Stałe ceny odkupu energii w EEW15

1 lutego 2019

Miło nam poinformować o podpisaniu umowy z hurtowym odbiorcą energii, dzięki której Ekologiczna Elektrownia Wiatrowa 15 przez najbliższy rok będzie sprzedawała energię elektryczną po stałej cenie.

Na podstawie tej samej umowy 75% Zielonych Certyfikatów wypracowanych przez EEW15, również zostanie sprzedane po ustalonej z góry cenie. Kolejne 25% może być przez spółkę akumulowane i sprzedawane po najbardziej korzystnych kursach.

Znane z góry ceny odkupu na rok 2019 pozwalają oszacować zysk z tej inwestycji na poziomie 10% rocznie przy standardowej cenie udziału 10.000 zł (min. pakiet 5 udziałów) i 11% w inwestycji VIP z ceną udziału 9.000 zł (min. pakiet 40 udziałów).

Elektrownia Wiatrowa 15 posiada również Blockchain Data Center, które stanowi dodatkowe zabezpieczenie w inwestycji. Obecnie, w związku z wysokimi cenami energii jest ono wyłączone, natomiast w przypadku gdyby ceny energii, wbrew wszelkim prognozom jednak spadły, wówczas może zostać w każdej chwili uruchomione. Podłączenie może zostać zrealizowane albo na stałe, albo okresowo (np. w taryfie nocnej), wtedy będzie zużywać część energii na zasilanie data center, a sprzedaż wygenerowanej w nim mocy obliczeniowej będzie mogła dodatkowo podnieść rentowność projektu.

Pracownia Finansowa stara się o koncesję na obrót energią, która pozwoli sprzedawać wyprodukowaną w elektrowniach wiatrowych energię bez pośredników, do odbiorców końcowych, co pozwoli dodatkowo zwiększyć zyski Inwestorów.

Przeczytaj także

Po 15-25 latach takie elektrownie wymienia się na nowe, nowocześniejsze i wydajniejsze, a spółka wiatrowa nadal zarabia

Prezes Pracowni Finansowej Maciej Musiał, zwraca uwagę na niskie ceny zaoferowane przez deweloperów w ostatniej aukcji URE

W dobie wirtualnych zysków, inżynierii finansowej i spadku zaufania do instytucji finansowych, realna wartość inwestycji takich jak OZE ma szansę ponownie wyznaczać trendy inwestycyjne na kolejne lata

Energetyka wiatrowa wraca do gry i mocno zaznaczyła swój powrót szczególnie na koniec 2018 roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10.10 godz. 20:00