Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Rząd stawia na stabilną energetykę

20 maja 2016

Przedstawiamy wywiad z Maciejem Musiałem – dyrektorem zarządzającym Pracowni Finansowej, dla agencji informacyjnej eNewsroom, dotyczący nowej ustawy o OZE. Zdaniem Macieja Musiała, nie wprowadza ona diametralnych zmian na rynku energetyki odnawialnej, jedynie dopracowuje kilka kwestii.

„– Zapisy, które obecnie weszły w życie, wprowadzają zaledwie kilka nowych uwarunkowań. Pojawia się m.in. pojęcie mikro- oraz makro-klastra, co może być odbierane jako nawiązanie do planu Premiera Morawieckego, zakładającego pobudzanie gospodarki przez inicjatywy wspólnot lokalnych. W ramach gminy (mikroklastra) oraz powiatu (makroklastra) pojawi się nowy koszyk energii – prawdopodobnie z lepszą ceną aukcyjną. Szczegóły w tym zakresie poznamy jednak dopiero, kiedy będzie miała pierwsza tego typu aukcja. Ministerstwo bowiem ujawni nie tylko ceny referencyjne, nie tylko ilość energii przeznaczonej do aukcji, ale określi też okresy wsparcia, na jakie go udzieli dopiero na 30 dni przed jej terminem. Pozytywnym sygnałem jest to, że rząd zaczyna stawiać na energetykę stabilną i bardzo jesteśmy tym faktem usatysfakcjonowani” – skomentował Musiał.

Na wejście w życie nowej ustawy o OZE, oczekują obecnie Inwestycje w elektrownie wiatrowe 9, 10, 13, 16 i 17 Pracowni Finansowej. Są to inwestycje obywatelskie, w których głównie osoby prywatne, ale i firmy obejmują udziały, otrzymując pasywne dochody ze sprzedaży energii elektrycznej. Inwestorzy, którzy są właścicielami firm, dodatkowo otrzymują Certyfikaty Inwestora w Odnawialne Źródła Energii, wzmacniając swój wizerunek firmy przyjaznej środowisku i zwiększając przewagę konkurencyjną. Więcej na stronie Eko Biznes Polska: http://www.ekobiznespolska.pl/

Przeczytaj także

Urząd Regulacji Energetyki wydał elektrowniom 7, 8, 11 i 12 koncesję na sprzedaż energii elektrycznej.

W parku wiatrowym w Oprzężowie zostały zainstalowane kamery, które obserwują pracę naszych 4 elektrowni wiatrowych.

Ruszyły zapisy do kolejnej Elektrowni Wiatrowej, która będzie oparta o turbinę Vestas V90 na 105 m wieży. Aktualna lokalizacja inwestycji - Łazisko, Łódzkie.

Zobacz 2 minutowy film, pokazujący najciekawsze ujęcia, osiągnięcia i wydarzenia z życia Pracowni Finansowej w roku 2015.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

25.10 godz. 20:00