Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Rozstrzygnięto pierwszą aukcję OZE w nowym systemie wsparcia

4 stycznia 2017

Pierwsza aukcja na odkup zielonej energii w ramach nowego systemu wsparcia, która odbyła się 30 grudnia dotyczyła instalacji do 1MW. Pracownia Finansowa startuje w lidze dużych elektrowni wiatrowych powyżej 1MW, z super wydajnymi turbinami o mocy 2MW. Ta aukcja jest planowana na marzec br. Cieszymy się jednak, że pierwsza aukcja się odbyła, co na nowo uruchomi rynek inwestycji w elektrownie wiatrowe.

Zanim Pracownia finansowa przystąpi do aukcji, prawdopodobnie rozstrzygnięte będą konkursy dotacyjne, w których wystartowaliśmy składając 23 września wnioski dla 6 naszych projektów – Ekologicznych Elektrowni Wiatrowych 9, 10, 13, 14, 16 i 17. Jeśli te wnioski zostaną rozstrzygnięte pozytywnie i projekty otrzymają dotacje, wówczas startując w aukcji będziemy musieli zaproponować cenę niższą – uwzględniającą otrzymaną pomoc publiczną, co praktycznie zapewnia wygranie aukcji.

 

Przeczytaj także

Zapraszamy do obejrzenia wideo życzeń od zespołu Pracowni Finansowej!

Pracownia Finansowa spółka, której specjalność to inwestycje w realną wartość odebrała certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play”. To już drugie w tym roku wyróżnienie potwierdzające wysoką jakość i rzetelność świadczonych usług.

Właśnie teraz! Dlaczego? Ponieważ teraz na inwestycjach w elektrownie wiatrowe można zarobić więcej, z kilku powodów.

Już po raz drugi otrzymaliśmy przyznawaną od 19 lat, rzetelnym firmom Wiktorię, zostając dodatkowo Ambasadorem marki!

3 thoughts on “Rozstrzygnięto pierwszą aukcję OZE w nowym systemie wsparcia

  1. Jakie podatki zobowiązany jest zapłacić Inwestor Pracowni Finansowej dołączając do spółek EEW?

    1. Pani Anno, inwestor zostając wspólnikiem w spółkach EEW nie jest zobowiązany do zapłaty żadnego podatku, gdyż płatnikiem podatku w tej relacji jest Spółka do której przystępuje. Dotyczy to zarówno podatku PCC, który należy opłacić od wniesionego przez Inwestora wkładu na kapitał zakładowy, jak i podatku od dywidendy po wypłacie przez Spółkę zysku. Podsumowując, Inwestor nie jest zobowiązany do regulowania podatków z tytułu uczestnictwa w Spółce wprost.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

25.10 godz. 20:00