Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Rekordowa produkcja energii z turbin wiatrowych Pracowni Finansowej

3 grudnia 2019

Z radością obserwujemy, jak z roku na rok, z miesiąca na miesiąc produkcja energii z naszych elektrowni wiatrowych rośnie. Jest to niewątpliwie zasługa coraz większej liczby projektów realizowanych w ramach Grupy Pracownia Finansowa, jak również systematycznej poprawy parametrów pracy i jakości obsługi serwisowej turbin.

Listopad bieżącego roku był rekordowym miesiącem pod tym względem. Po raz pierwszy w 6-cio letniej historii działalności Grupy PF, nasze elektrownie wiatrowe wyprodukowały w trakcie zaledwie jednego miesiąca ponad 2300 MWh energii elektrycznej. Ma to oczywiście swoje przełożenie na przychód, który w listopadzie osiąga wartość ponad 800.000 zł. Ale to nie wszystko! Taka wartość produkcji jest wystarczająca, aby zasilić blisko TYSIĄC gospodarstw domowych przez ROK!

Już wkrótce kolejne elektrownie dołączą do walki o świeże powietrze i tym samym poprawę jakości naszego życia. W grudniu w miejscowości Kłobuck zostanie postawiona Ekologiczna Elektrownia 19. W pierwszym kwartale 2020 roku, tuż obok niej stanie elektrownia 20, a w miejscowości Łask elektrownia 22. Maszyny dla tych elektrowni są już zakupione i przetransportowane do Polski – w ostatnich dniach listopada rozładowano transport turbiny dla elektrowni 20 w Kłobucku. Od postawienia turbin w wybranych lokalizacjach dzieli nas już tylko kilka tygodni.Elektrownie wiatrowe, które będą stawiane na Ukrainie, przytransportowano już do Włocławka, gdzie oczekują na gotowość lokalizacji do ich montażu. . Tutaj magazynowana jest także turbina przeznaczona do realizacji specjalnego projektu VIP, realizowanego w miejscowości Ciemieniewko z jednym, wyłącznym inwestorem.

W samym 2019 roku Grupa Pracownia Finansowa zakupiła 5 sztuk, 80-metrowych turbin o mocy 1,5 MW, produkcji amerykańskiej marki General Electric. Dwie wcześniej zakupione turbiny tego samego producenta są wyższe, bo 100-metrowe i jedna z nich zasili realizację EEW22. Wytrwale dążymy do celu jakim jest stworzenie portfela inwestycji w elektrownie wiatrowe, który będzie korzystał z efektu skali, opartego m.in. na doświadczeniu i know-how Grupy PF.

Sprawdź jak dołączyć do projektów inwestycyjnych, które są już w trakcie realizacji i czekają na swój udział we wsparciu ochrony środowiska i walce o lepszą jakość powietrza. Pomnażaj kapitał inwestując ekologicznie!

Dołącz do aktualnych projektów:

Przeczytaj także

Ekologiczne elektrownie Pracownia Finansowa

Zapraszamy do nowego projektu EEW22, który polega na budowie 100–metrowej elektrowni wiatrowej GE, o mocy 1,5 MW, w okolicy miejscowości…

Pracownia Finansowa Ukraina

Rozpoczęto prace związane z palowaniem fundamentów w ukraińskim projekcie ENEVI. Palowanie jest to rodzaj robót fundamentowych, polegające na osadzaniu w gruncie…

Pracownia Finansowe opinie o OZE Maciej Musiał w Comparic24.tv

W dniu 19 listopada o godzinie 10:30 Prezes Pracowni Finansowej Maciej Musiał przekazał opinie oraz wspólnie z redaktorem odpowiedzieli na…

Pracownia Finansowa wypłaca zyski z inwestycji w elektrownie wiatrowe

Październik jest miesiącem oszczędzania, a Pracownia Finansowa dba o to, aby inwestorzy mieli co odłożyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10.10 godz. 20:00