Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Projekty EEW w kolejnym etapie konkursu NFOŚiGW

10 maja 2019

Miło nam poinformować, że spółki operacyjne, realizujące budowę elektrowni EEW 9, 10, 13, 14 i 16 w ramach Grupy PF zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu zamkniętego konkursu organizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Łączna kwota dotacji na zakup nowych turbin wiatrowych, o którą starają się projekty wynosi 55,5 mln zł, co stanowi ok. 85% kosztów kwalifikowanych. Dofinansowanie ma formę zwrotną i jest pożyczką niskooprocentowaną z możliwością uzyskania bezzwrotnej premii inwestycyjnej na 30% kwoty dofinansowania. Po otrzymaniu dotacji projekty będą wymagać dodatkowego finansowania wyłącznie na prace budowlane, VAT oraz na gwarancję ubezpieczeniową.

Zgodnie z harmonogramem, wyniki konkursu mają zostać ogłoszone do 19.08.2019r. Podpisanie umowy o dofinansowanie powinno nastąpić do listopada 2019. Korzystny wynik konkursu umożliwiłby rozpoczęcie budowy w projektach jeszcze w IV kwartale 2019r., a zakończenie budowy byłoby wtedy planowane na III kwartał 2020r., w zależności od terminu dostawy turbin.

Niezależnie od dotacji, spółki będą również startowały w aukcjach na odkup zielonej energii, których wygranie, podobnie jak uzyskanie dotacji, powinno ułatwić uzyskanie finansowania bankowego.

Przeczytaj także

Inwestycja o nazwie ENEVI została przygotowana z myślą o wszystkich pasjonatach rynku OZE

Ministerstwo proponuje w 2019 r. przyznać w drodze aukcji wsparcie dla nowych wiatraków

Zapisz się do newslettera i obejrzyj VIDEO za darmo!

Rozwój OZE nie tylko uchroniłby nas przed dotkliwymi karami ze strony Unii Europejskiej, ale też pozwoliłby obniżyć rachunki za energię elektryczną

28 lipca godz. 20:00