Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Prof. Żmijewski nie żyje

29 października 2015

Dzisiaj dotarła do nas bardzo smutna informacja o śmierci Profesora Krzysztofa Żmijewskiego, niezwykle zasłużonego dla polskiej energetyki, wspierającego rozwój Odnawialnych Źródeł Energii. Profesor był jednym z najbardziej znanych w Polsce ekspertów ds. energetyki, zmarł 28 października w wieku 66 lat.

Krzysztof Żmijewski urodził się w 1949 r. w Warszawie, był profesorem Politechniki Warszawskiej. Przez wiele lat związany z sektorem elektroenergetycznym. W latach 1991-93 pracował jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Budownictwa, nadzorując kwestię efektywności energetycznej w sektorze budownictwa i gospodarki komunalnej, w latach 1993-98 był prezesem Krajowej Agencji Poszanowania Energii (KAPE) a w okresie 1998-2001 prezesem Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE).

W latach 2010-15 członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, powołany przez Lecha Kaczyńskiego. Ostatnio sekretarz Społecznej Rady ds. Zrównoważonego Rozwoju Energetyki stworzonej przez Janusza Piechocińskiego, ministra gospodarki i wicepremiera.

Krzysztof Żmijewski bardzo często wypowiadał opinie idące pod prąd wiodącym poglądom, owocujące twórczym klimatem w branży. Był aktywnym i żywiołowym uczestnikiem dyskusji o przyszłości polskiej energetyki. Od lat zwracał uwagę na konieczność poważnego zajęcia się wzrostem efektywności energetycznej w Polsce, był również zwolennikiem rozwoju energetyki rozproszonej.

Przeczytaj także

Z dumą i radością informujemy, że Pracownia Finansowa, znalazła się w gronie Laureatów XVIII edycji konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców!

EEW6 jest jednym z realizowanych przez Pracownię Finansową projektów, które powstają w tzw. modelu obywatelskim, gdzie indywidualni inwestorzy zarabiają na produkcji zielonej energii.

Z prawdziwą przyjemnością prezentujemy zapis rozmowy z Prof. Krzysztofem Żmijewskim o przyszłości energetyki odnawialnej w Polsce.

Aż trudno uwierzyć, ale niektórzy porównują inwestycje w wiatraki z lokatą bankową, twierdząc, że kilkanaście procent zwrotu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

25.10 godz. 20:00