Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Prof. Krzysztof Żmijewski o energetyce odnawialnej w Polsce

29 maja 2015

Z prawdziwą przyjemnością prezentujemy zapis rozmowy z Prof. Krzysztofem Żmijewskim o przyszłości energetyki odnawialnej w Polsce, przeprowadzonej przez Tomasza Wiśniewskiego, w siedzibie Pracowni Finansowej w Warszawie.

W rozmowie poruszamy m. in. kwestie dotyczące systemu wsparcia i miejsca w nim elektrowni wiatrowych. Pytamy też jaki wpływ elektrownie wiatrowe i inne Odnawialne Źródła Energii będą miały na funkcjonowanie sieci energetycznej, a przede wszystkim, czy elektrownie wiatrowe będą opłacalnym biznesem w przyszłości.

Skrót

Cała rozmowa

Prof. Krzysztof Żmijewski jest Ekspertem w dziedzinie polityki energetycznej. Swoje doświadczenie zdobył dzięki wieloletniej działalności naukowo-dydaktycznej na Politechnice Warszawskiej oraz pracy w instytucjach związanych z sektorem energetycznym.

W latach 1998 – 2001 pełnił funkcję prezesa zarządu Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Wcześniej uczestniczył w tworzeniu Krajowej Agencji Poszanowania Energii, a także w koordynacji jej europejskiej działalności. Był prezesem KAPE, pełnił funkcję wiceministra i podsekretarza stanu w Ministerstwie Budownictwa, nadzorując kwestię efektywności energetycznej w sektorze budownictwa i gospodarki komunalnej. Był przedstawicielem Polski w Komitecie SAVE – pierwszego programu UE, w którym uczestniczyła Polska.

Obecnie pełni funkcję Sekretarza Generalnego Społecznej Rady ds. Narodowego Programu Redukcji Emisji przy Wicepremierze i Ministrze Gospodarki oraz członka Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP. Jest profesorem Politechniki Warszawskiej, poprzednio wykładał również na PJWSTK i KSAP.

Krzysztof Żmijewski został odznaczony przez Prezydenta Polski orderem POLONIA RESTITUTA za wybitną służbę dla narodu w dziedzinie efektywności energetycznej.

One thought on “Prof. Krzysztof Żmijewski o energetyce odnawialnej w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10.10 godz. 20:00