Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Pracownia Finansowa startuje w aukcjach dla nowych projektów OZE

4 października 2018

 

Urząd Regulacji Energetyki ogłosił, długo oczekiwane przez branżę odnawialnych źródeł energii, aukcje dla nowych projektów.

Wcześniej ogłoszone były pierwsze tegoroczne aukcje, zaplanowane na październik, ale dedykowane instalacjom istniejącym, których właściciele zyskają szansę na wejście do nowego systemu wsparcia. Póki co, nie przewidziano jednak aukcji „migracyjnych” dla dla istniejących elektrowni wiatrowych czy fotowoltaicznych.

Branża wiatrowa może być jednak zadowolona z rosnących cen energii, jak i blisko 5-cio krotnego wzrostu cen Zielonych Certyfikatów, o których pisaliśmy tutaj >>, a także z tegorocznego planu na aukcje dla nowych projektów.

Ogłoszone przez URE aukcje dla nowych instalacji odbędą się w wyznaczonych dniach dniach między 5 a 20 listopada br. i będą prowadzone z wykorzystaniem funkcji Internetowej Platformy Aukcyjnej, na której wytwórcy zamierzający przystąpić do aukcji mogą zakładać swoje konta i rejestrować instalacje, dla których będą składane oferty.

Pracownia Finansowa przygotowuje się do startu w pierwszej z ogłoszonych właśnie aukcji, zaplanowanej na 5 listopada, przeznaczonej dla instalacji nowych o mocy nominalnej większej niż 1 MW, wykorzystujących wyłącznie energię wiatru na lądzie lub wyłącznie energię promieniowania słonecznego.

Aukcję wygrają uczestnicy, którzy zaoferują najniższą cenę sprzedaży energii elektrycznej i których oferty łącznie nie przekroczą 100% wartości lub ilości energii elektrycznej określonej w ogłoszeniu o aukcji i 80% ilości energii objętej wszystkimi złożonymi ofertami. Wygrana w aukcji da inwestorom gwarancje wynagrodzenia za energię na poziomie ceny zaoferowanej w aukcji, indeksowanej corocznie o średnią inflację, w okresie 15 lat od uruchomienia produkcji energii na podstawie ważnej koncesji (żródło: Gramwzielone).

Kolejnym krokiem prowadzącym do budowy elektrowni 9, 10, 13, 14, 16, 17 i 18 Pracowni Finansowej, będzie uzyskanie finansowania bankowego. Projekty w większości mają zgromadzony kapitał stanowiący wkład własny, który częściowo przeznaczony na zakup projektów z Pozwoleniem na Budowę i umową na generalne wykonawstwo.

Przeczytaj także

Najbliższa dekada upłynie pod znakiem wzrostu cen energii.

W czerwcu i w lipcu Pracownia Finansowa realizuje wypłaty zysków z czterech projektów inwestycyjnych, a suma wypłat dochodzi do rekordowej kwoty!

ekon, blockchain data center, kopalnia kryptowalut pod wiatrakiem, inwestycje w projekty ekologiczne

Czy wiesz, że biznes wiatrowy może być nadal bardzo rentowny? Działające elektrownie wiatrowe, które dotychczas dostarczały energię wyłącznie do sieci, zyskują dodatkowe źródło dochodu!

Doświadczenie naszych ekspertów, sprawna komunikacja, a także systematyczne przekazywanie raportów okresowych sprawiają, że Inwestorzy chętnie przyłączają się do projektów inwestycyjnych…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

27.06 godz. 20:00