Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Pożegnanie lata pod wiatrakiem – wideo

15 września 2016

31 sierpnia w miejscowości Wistka, pod jednym z dwóch Vestasów V90, działających w ramach Ekologicznej Elektrowni Wiatrowej 15, pożegnaliśmy tegoroczne lato! Towarzyszyli nam inwestorzy, osoby zainteresowane inwestowaniem w elektrownie wiatrowe, miłośnicy wiatraków, a także okoliczni mieszkańcy którzy dowiedzieli się o tym wydarzeniu.

Relacja z tego wydarzenia, okraszona zdjęciami tutaj: http://pracownia-finansowa.pl/pl/pozegnanie-lata-pod-wiatrakiem-relacja/

W pikniku wzięło udział blisko 200 osób i był on wydarzeniem rozrywkowo – edukacyjnym. Za część edukacyjną odpowiadał Pan Tomasz Kapała, Dyrektor działu OZE. Udzielał odpowiedzi na pytania wycieczkowiczów zaciekawionych właściwie wszystkim, co dotyczyło elektrowni wiatrowych i inwestowania w wiatraki: czy elektrownia włącza się sama – od wiatru, czy gondola się obraca i jak to się dzieje, w jaki sposób startuje i hamuje, jak wygląda transport turbiny, gdzie w Polsce najlepiej ją postawić. Nie zabrakło także pytań związanych z opłacalnością inwestycji w elektrownie wiatrowe, oraz o zmiany w podatkach czy o całą procedurę przygotowania inwestycji. Uczestnicy wycieczki mogli wejść do turbiny i obejrzeć ją od środka.

Uczestnicy pikniku, mogli także przetestować najnowszy model Toyoty Prius z napędem hybrydowym oraz Lexusa RX 450H, które przyjechały z salonu Toyota i Lexus Żerań. Są to nowoczesne auta napędzane silnikami elektrycznymi, współpracującymi z jednostkami spalinowymi. Pozwala to odzyskiwać energię z hamowania, w ogromnym stopniu ograniczając zużycie paliwa. Akumulatorów aut hybrydowych nie trzeba zatem podłączać do ładowania, co stanowiłoby obecnie w Polsce problem ze względu na małą liczbę punktów ładowania. Energia w nich dostępna w 90% pochodzi ze spalania węgla. Abyśmy mogli cieszyć się coraz większą liczbą aut w 100% elektrycznych, potrzebujemy zatem większej liczby punktów do ich ładowania, i oczywiście samej energii OZE, produkowanej przez elektrownie wiatrowe.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego wideo z tego wydarzenia:

Przeczytaj także

ekon, blockchain data center, kopalnia kryptowalut pod wiatrakiem, inwestycje w projekty ekologiczne

Czy wiesz, że biznes wiatrowy może być nadal bardzo rentowny? Działające elektrownie wiatrowe, które dotychczas dostarczały energię wyłącznie do sieci, zyskują dodatkowe źródło dochodu!

W dniu 7. czerwca 2018r Sejm uchwalił nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii

Już po raz drugi otrzymaliśmy przyznawaną od 19 lat, rzetelnym firmom Wiktorię, zostając dodatkowo Ambasadorem marki!

31 Sierpnia w miejscowości Wistka pożegnaliśmy tegoroczne lato! Towarzyszyli nam inwestorzy, miłośnicy wiatraków, i okoliczni mieszkańcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

25.10 godz. 20:00