Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Podcast z udziałem Tomasza Wiśniewskiego w cyklu Polska Neutralna Klimatycznie

6 stycznia 2021

Zapraszamy do odsłuchania podcastu z udziałem wiceprezesa Pracowni Finansowej Tomasza Wiśniewskiego, zrealizowanego w ramach cyklu Polska Neutralna Klimatycznie. Program dotyczy głównie zagadnień związanych z transformacją energetyczną Polski oraz odnawialnymi źródłami energii. Z przedstawicielem Grupy PF rozmawiała redaktor Jolanta Czudak m.in. o innowacyjnych formach inwestycji w energetykę wiatrową, a także o wyzwaniach energetycznych z jakimi musi zmierzyć się Polska.

Przeczytaj także

Pandemia spowodowana koronawirusem przewróciła spojrzenie na świat, jak i samo postrzeganie jego problemów. Nasze działania i sposób funkcjonowania zmienił się diametralnie. Mimo to nie powinniśmy zapominać, co na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat było i nadal jest naszym największym problemem i zarazem wyzwaniem.

Inwestycja EEW13 to projekt budowy 105-metorwej elektrowni wiatrowej o mocy 2MW. Transport egzemplarza znanego na całym świecie modelu turbiny Vestas V90 został zaplanowany na pierwszy kwartał 2021 roku. Postawiona zostanie w miejscowości Łazisko, aby tam produkować ekologiczną energię i wspierać walkę z zanieczyszczonym powietrzem, pracując jednocześnie na czysty zysk dla Inwestorów.

eksperci energetyki polska, pracownia finansowa, inwestycje w wiatraki

Pojawienie się wirusa COVID-19 wywołało światową pandemię i miało nieobojętny wpływ na różne sektory gospodarki. Rynek energetyczny również odczuwa skutki światowej izolacji, dlatego eksperci Pracowni Finansowej przedstawiają wnioski po analizie.

pracownia finansowa elektrownie wiatrowe, pracownia finansowa oferta

Jak sobie OZE radzi w trakcie pandemii, jakie czynniki i czy w ogóle wpłynęły na branżę? Jakie są plany spółek z Grupy Pracownia Finansowa w zakresie energetyki wiatrowej?

5 października godz. 20:00