Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Ostatnie udziały w pracującej elektrowni wiatrowej o mocy 1,5MW

15 maja 2022

Zainwestuj w pracującą elektrownię wiatrową EIG4, która dołączyła do oferty Pracowni Finansowej. Model biznesowy tego projektu zabezpiecza ochronę kapitału Inwestora przed inflacją. Wraz ze wzrostem cen energii może rosnąć rentowność elektrowni i wartość posiadanych udziałów.

Elektrownia działa w oparciu o fabrycznie nową turbinę i zlokalizowana jest w miejscowości Moszczenica, gdzie produkuje ekologiczną energię i wspiera walkę z zanieczyszczonym powietrzem, pracując jednocześnie na czysty zysk dla Inwestorów. Inwestycja zakłada dofinansowanie istniejącej spółki poprzez utworzenie nowych udziałów, celem całkowitej spłaty kredytu w projekcie.

Parametry inwestycji:

Poziom bezpieczeństwa: Podwyższony
Prognozowana stopa zwrotu: 12,4% (rocznie)
Horyzont inwestycyjny: Bezterminowy
Inwestuj od: 59 tys. zł.

Parametry inwestycji VIP w projekcie:

Poziom bezpieczeństwa: Podwyższony
Prognozowana stopa zwrotu: 13,3% (rocznie)
Horyzont inwestycyjny: Bezterminowy
Inwestuj od: 343 750 zł.

Elektrownia wybudowana została w 2015 roku jako jedna z ostatnich w Polsce sfinansowana przy wsparciu kredytu z BOŚ Banku. W ramach zaktualizowanej strategii inwestycyjnej utworzone zostaną nowe udziały, a pozyskane z ich sprzedaży środki przeznaczone zostaną na całkowitą spłatę kredytu.

Turbina obsługiwana jest przez serwis producenta, z gwarancją utrzymania w ruchu na poziomie min. 97%. Ponieważ projekt dotyczy wybudowanej już elektrowni wiatrowej, pozbawiony jest ryzyka związanego potencjalnymi opóźnieniami na etapie budowy. Dodatkowo elektrownia ma przyznany system wsparcia (Zielone Certyfikaty) do 2031 roku.

Chcesz otrzymać więcej informacji? Zarejestruj się na webinar LIVE z udziałem prezesa Pracowni Finansowej Tomasza Wiśniewskiego

REJESTRACJA >>

Przeczytaj także

Energetyka wiatrowa w obecnej sytuacji związanej z inwazją Rosji na Ukrainę stanowi element, który może pomóc skutecznie odsunąć Rosję od Europy. Polska zwraca się coraz bardziej przychylnie ku inwestycjom w alternatywne dla węgla, ropy i gazu, źródła energii, a wyniki wietrzności dają potwierdzenie potencjału tego runku. W pierwszym kwartale tego roku uruchomione elektrownie wiatrowe grupy INWE odnotowały ogólną, rekordową dostępność średnią na poziomie 95,6%. Partner branżowy pracuje intensywnie nad uruchomieniem kolejnych turbin m.in. w projektach EEW13, EEW17, EEW25.

Inwestując w nośniki wartości, inwestujemy w projekty posiadające konkretną wartość materialną. Do takich inwestycji możemy zaliczyć także ekologiczne elektrownie, które jako potężne instalacje zarabiają na produkcji energii, wykorzystując do tego naturalne zasoby jak wiatr czy słońce. Inwestorzy dostrzegają coraz więcej zalet tego typu inwestycji, a podczas webinarów LIVE zadają wiele dodatkowych pytań ekspertom. Odpowiedzi na najbardziej nurtujące z nich przedstawiamy poniżej.

W dniu 20 kwietnia w ekskluzywnych wnętrzach salonu Balamonte w Warszawie odbył się panel dyskusyjny z transmisją on-line pt. ‘Inwestycje w OZE nie tylko dla milionerów’. Uczestnikami wydarzenia byli m.in. przedstawiciele Pracowni Finansowej oraz gość specjalny – Pan Janusz Piechociński – ekonomista, poseł na Sejm, były wiceprezes Rady Ministrów oraz Minister Gospodarki, aktualnie Prezes Izby Przemysłowo Handlowej Polska-Azja.

Okazja inwestycyjna
Zapraszamy do nowego projektu inwestycyjnego w farmę PV w Orzechowie o łącznej mocy 6,27 MW.
Inwestuj od: 70.000 zł. lub w pakiecie VIP: 300.000 zł. (liczba udziałów w pakiecie VIP ograniczona)
Prognozowana rentowność: 11,8% rocznie, w pakiecie VIP: 13,8%
Okazja tylko dla pierwszych 2500 udziałów...

12.07 godz. 20:00