Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

O pasywnym zarabianiu i bezpieczeństwie inwestycji OZE – #RZECZoBIZNESIE z Tomaszem Wiśniewskim

14 marca 2023

Pracownia Finansowa zaprasza na program #RZECZoBIZNESIE. Gościem programu Artura Osieckiego był Tomasz Wiśniewski, Prezes PF. W rozmowie podczas pierwszego nagrania poruszone zostały tematy pasywnego inwestowania, możliwości czerpania zysku z ekologicznych inwestycji, a także ochrony kapitału przed inflacją.

W kolejnym odcinku #RZECZoBIZNESIE z udziałem Tomasza Wiśniewskiego, Prezesa Pracowni Finansowej, poruszone zostały tematy ostatnich wyników inwestycyjnych w projektach finansowanych przez inwestorów PF, odpowiedzialnego inwestowania, bezpieczeństwa inwestycji z obszaru elektrowni wiatrowych i nie tylko.

Przeczytaj także

Energetyka wiatrowa w obecnej sytuacji związanej z inwazją Rosji na Ukrainę stanowi element, który może pomóc skutecznie odsunąć Rosję od Europy. Polska zwraca się coraz bardziej przychylnie ku inwestycjom w alternatywne dla węgla, ropy i gazu, źródła energii, a wyniki wietrzności dają potwierdzenie potencjału tego runku. W pierwszym kwartale tego roku uruchomione elektrownie wiatrowe grupy INWE odnotowały ogólną, rekordową dostępność średnią na poziomie 95,6%. Partner branżowy pracuje intensywnie nad uruchomieniem kolejnych turbin m.in. w projektach EEW13, EEW17, EEW25.

Inwestując w nośniki wartości, inwestujemy w projekty posiadające konkretną wartość materialną. Do takich inwestycji możemy zaliczyć także ekologiczne elektrownie, które jako potężne instalacje zarabiają na produkcji energii, wykorzystując do tego naturalne zasoby jak wiatr czy słońce. Inwestorzy dostrzegają coraz więcej zalet tego typu inwestycji, a podczas webinarów LIVE zadają wiele dodatkowych pytań ekspertom. Odpowiedzi na najbardziej nurtujące z nich przedstawiamy poniżej.

W dniu 20 kwietnia w ekskluzywnych wnętrzach salonu Balamonte w Warszawie odbył się panel dyskusyjny z transmisją on-line pt. ‘Inwestycje w OZE nie tylko dla milionerów’. Uczestnikami wydarzenia byli m.in. przedstawiciele Pracowni Finansowej oraz gość specjalny – Pan Janusz Piechociński – ekonomista, poseł na Sejm, były wiceprezes Rady Ministrów oraz Minister Gospodarki, aktualnie Prezes Izby Przemysłowo Handlowej Polska-Azja.

Okazja inwestycyjna
Zapraszamy do nowego projektu inwestycyjnego w farmę PV w Orzechowie o łącznej mocy 6,27 MW.
Inwestuj od: 70.000 zł. lub w pakiecie VIP: 300.000 zł. (liczba udziałów w pakiecie VIP ograniczona)
Prognozowana rentowność: 11,8% rocznie, w pakiecie VIP: 13,8%
Okazja tylko dla pierwszych 2500 udziałów...