Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Nowy ekspert od Elektrowni Wiatrowych w zespole

27 kwietnia 2016

Z dumą informujemy, że Tomasz Kapała został nowym członkiem zwycięskiego zespołu Pracowni Finansowej! Tomasz pełni funkcję Dyrektora działu OZE, wspierając nas w działaniach związanych z projektami. Większość naszych Wspólników miało okazję poznać Tomasza na Konferencji Energetyka Wiatrowa w Polsce.

Nowy członek naszego zespołu jest profesjonalistą, zdobywającym doświadczenie w branży OZE od roku 2003, co oznacza iż jego rozwój zawodowy odbywał się równolegle z rozwojem energetyki wiatrowej Polsce, która z kolei istnieje od roku 2001. Jego zainteresowanie wiatrakami rozpoczęło się już na studiach, kiedy dokonywał pomiarów wiatru na potrzeby małej, przydomowej elektrowni wiatrowej. Nieco później, w Europejskim Centrum Energii Odnawialnych wdrażał rozwiązania europejskie na rynku w Polsce. Prowadził badania, ekspertyzy oraz projektował farmy wiatrowe dla takiego potentata jak hiszpańska firma Iberdrola, następnie projektował farmy wiatrowe dla niemieckiej firmy Juwi po czym zaczął pracować dla polskiej firmy Drozapol. Tomasz jest autorem wielu naukowych publikacji oraz artykułów, prowadził również szkolenia.

W naszym zespole będzie odpowiadał za nadzór i optymalizację pracy działających Elektrowni Wiatrowych, dobór najlepszych projektów minimalizując koszty ich realizacji, a także poszukiwanie nowych możliwości zwiększania zysku ze sprzedaży energii elektrycznej, co wpłynie pozytywnie na poziom zwrotów z inwestycji dla naszych inwestorów w elektrownie wiatrowe. Bez wątpienia wiedza oraz umiejętności, jakie Tomasz Kapała zdobył na poprzednich stanowiskach pracy stanowią ogromną wartość na polskim rynku OZE, dlatego tym bardziej cieszymy się, że pracuje z nami.

Przeczytaj także

Relacja z konferencji dla inwestorów PF z udziałem prekursora polskiej energetyki wiatrowej W. Romaniszyna i adwokata BSJP D. Sołtysiaka

Ruszyły zapisy do kolejnej Elektrowni Wiatrowej, która będzie oparta o turbinę Vestas V90 na 105 m wieży. Aktualna lokalizacja inwestycji - Łazisko, Łódzkie.

Otrzymaliśmy Certyfikat Programu Biura Informacji Gospodarczej, we współpracy z Biurem Informacji Kredytowej oraz Związkiem Banków Polskich.

Dzień Otwarty pierwszego w Polsce parku wiatrowego w modelu obywatelskim, zorganizowany przez Pracownię Finansową; 17.12.2015.

One thought on “Nowy ekspert od Elektrowni Wiatrowych w zespole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10.10 godz. 20:00