Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Kiedy najlepiej inwestować w wiatraki

7 października 2016

Właśnie teraz! Dlaczego? Ponieważ teraz na inwestycjach w elektrownie wiatrowe można zarobić więcej, z kilku powodów.

Mówi się, że najlepsze interesy robi się w kryzysie. Wykorzystaliśmy ten trudniejszy czas dla wiatraków zakupując elektrownie po cenie, w jakiej nie kupilibyśmy ich jeszcze kilka lat temu. Dzięki temu, inwestorzy mogą liczyć na wzrost wartości swoich aktywów, mimo, że nabywają udziały w już działającej, a nie będącej w fazie deweloperskiej inwestycji.

Przyszły właściciel udziałów Ekologicznej Elektrowni Wiatrowej 15, oferowanych obecnie przez spółkę Pracownia Finansowa, będzie zarabiał już od momentu ich nabycia, ponieważ dwie, okazyjnie zakupione, 105 metrowe elektrownie Vestas V90, pracujące w ramach tej spółki, już działają. Nie trzeba zatem czekać na wybudowanie elektrowni.  Więcej na temat parametrów tej okazyjnej inwestycji można dowiedzieć  się tutaj>>

Dodatkowo, rozpoczyna się najbardziej wietrzny okres w roku, najbardziej korzystny dla inwestorów w wiatraki. Wieloletnie obserwacje dokonywane przez Światową Organizację Meteorologiczną (WMO) oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGiW) potwierdzają, że nie tylko jesienią ale przez całą chłodną część roku prędkość wiatru jest dużo wyższa niż w sezonie wiosenno-letnim.

Wynika to z rodzaju klimatu, jaki mamy w Polsce i całej Europie zachodniej. Podczas chłodniejszych dni częściej zdarzają się szybkie wędrówki niży (ośrodków niżowych) znad Islandii w kierunku wschodu. To właśnie warunki pogodowe w tym okresie przyczyniają się do wysokiej efektywności elektrowni wiatrowych. Na ten okres nie planuje się przeglądów i konserwacji, zdarza się to jedynie w przypadku awarii lub gdy wyż znad Rosji uspokaja pogodę. Tymczasowe wstrzymania związane z serwisami turbin planowane są zwykle na okres letni, gdy wietrzność jest znacznie mniejsza.

Poniżej znajdują się dwa przykładowe odczyty pochodzące  z centrum monitorującego pracę kilku naszych elektrowni wiatrowych. Różnica w wynikach pracy elektrowni z pierwszych dni września (odczyt 1) oraz pierwszych dni października (odczyt 2) jest bardzo wyraźna. Październik odznacza się dwukrotnie większą produkcją energii.

Odczyt 1
Odczyt 2

Przeczytaj także

Już po raz drugi otrzymaliśmy przyznawaną od 19 lat, rzetelnym firmom Wiktorię, zostając dodatkowo Ambasadorem marki!

EEW15 zarabia w oparciu o dwie działające od 4 lat turbiny Vestas V90 2MW. Inwestycja ma przyznany system wsparcia i udokumentowaną produkcję.

W parku wiatrowym w Oprzężowie zostały zainstalowane kamery, które obserwują pracę naszych 4 elektrowni wiatrowych.

Dzisiaj aktualizowanie wiedzy na temat inwestycji musi stać się jednym z istotniejszych elementów życia każdej rodziny, szczególnie przedsiębiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

06.12 godz. 20:00