Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Jeśli masz wybór, wybierz odpowiedzialnie

6 maja 2020

Współcześnie ludzkość nie wyobraża sobie już życia bez elektryczności oraz wielu innych udogodnień. Postępujące ocieplenie klimatu oraz alarmujący stan powietrza zmuszają nas jednak do modyfikacji codziennych przyzwyczajeń, gdyż środowisko jest w krytycznym stanie. Nawet drobne zmiany mają duże znaczenie. Czy wiesz, że da się też ekologicznie pomnażać swój kapitał? Wyjaśniamy jakie korzyści, obok dochodu pasywnego, niesie inwestowanie w elektrownie wiatrowe.

Jak inwestowanie pasywne może być elementem ekologicznego stylu życia?

Współcześnie każdy świadomy człowiek stara się w coraz większym stopniu żyć bardziej odpowiedzialnie. Przykłada się dużą wagę do segregacji śmieci, a także stara się stosować do zasad less waste (ang. mniej odpadów). Kupuje się sprzęty elektroniczne zużywające mniej energii lub pilnuje się tego, by ją oszczędzać. Coraz popularniejsze są naturalne kosmetyki, żywność BIO oraz inne produkty przyjazne środowisku. Niektórzy ograniczają także spożywanie mięsa czy korzystanie z samochodu na rzecz komunikacji miejskiej. Sposobów na zmianę codzienności na bardziej ekologiczną jest wiele. Nie każdy wie jednak, że można tak również zabezpieczyć i pomnażać swoje pieniądze. Nowoczesne inwestowanie w projekty związane z ekologią pozwala w dużym stopniu przyczynić się do zmiany świata na lepsze.

Odpowiedzialne inwestowanie– ekologia jako sposób na dochód pasywny

Przetrzymywanie nadwyżek kapitału na koncie jest sposobem na oszczędzanie, ale nie daje zbyt dużego przychodu i nie chroni środków przed inflacją. Z tego względu wiele osób, które posiadają dodatkowe zasoby finansowe, decyduje się na inwestowanie w realną wartość. Posiadając nadwyżkę kapitału warto poszukać rozwiązania, które nie tylko będzie stosunkowo bezpieczne i da szansę na atrakcyjny dochód pasywny, ale też przyczyni się do poprawy jakości życia na świecie.

Crowdfunding udziałowy w projektach związanych z budową farm wiatrowych jest jednym ze sposobów, który inwestorzy wykorzystują do zabezpieczenia oraz pomnożenia kapitału. Eksperci dostrzegają ogromny potencjał w tym sektorze. Elektrownie korzystające z OZE są teraz niezwykle potrzebne, dlatego tego typu realizacje w perspektywie długoterminowej mogą pozwolić na czerpanie zysków przez wiele lat. Przy tym w realny sposób przyczyniają się do poprawy klimatu i jakości powietrza.

Dochód pasywny z inwestycji w wiatraki – korzyści

Nadwyżki kapitału przeznaczone na ekologiczne realizacje przynoszą wiele korzyści. Crowdfunding udziałowy to jedna z najwygodniejszych metod inwestowania pozwalającego uzyskiwać dochód pasywny. Nie wymaga specjalistycznej wiedzy, nakładu pracy ani poświęcenia czasu inwestora, a konieczne zaangażowanie jest ograniczone do minimum. To idealne rozwiązanie dla osób bardzo zajętych, które nie mogłyby się poświęcić bardziej angażującym projektom. Co więcej, biorąc pod uwagę współczesne tendencje, takie inwestycje są wynikiem zapotrzebowania na coraz bardziej ekologiczne źródła uzyskiwania energii. Stanowią w bezpośredni sposób walkę o środowisko oraz lepszą przyszłość dla następnych pokoleń. Odpowiedzialne inwestowanie to potrzebny krok w biznesie, dlatego jeśli masz wybór, wybieraj odpowiedzialnie.

Przeczytaj także

W obliczu tych trudnych czasów, poza wyzwaniami dotyczącymi zdrowia i bezpieczeństwa, wiele osób zastanawia się także, jaki wpływ będzie miała obecna sytuacja na gospodarkę i rynek.

W parku wiatrowym Grupy Pracownia Finansowa, realizowanym w ramach projektu inwestycyjnego EEW19 oraz EEW20, trwają intensywne prace związane z rozpoczęciem budowy. Odwiedziliśmy inwestycję w trakcie wykonywania prac fundamentowych, aby zaprezentować Państwu kilka ciekawych informacji na temat procesu realizacji, sfilmowanych w otoczeniu pięknego, polskiego, nizinnego krajobrazu.

Pod koniec roku 2019 łączna moc światowych sieci energetycznych OZE osiągnęła poziom 2,5638 TW. Raport Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA) przedstawia, w jakim stopniu poszczególne kraje coraz bardziej zwracają się w stronę tzw. zielonej energii. W sytuacji pandemii taka polityka energetyczna tym bardziej jest opłacalna i potrzebna. Wyjaśniamy, dlaczego inwestycje w elektrownie wiatrowe są niezwykle ważne.

W dobie pogarszającego się stanu środowiska, najważniejsze jest, by zmienić politykę energetyczną na bardziej neutralną dla natury. Pomoże to nie tylko zmniejszyć emisję CO2 i innych szkodliwych związków. Pójście w tę stronę przyspieszy również zmiany w innych sektorach. Z tego względu popularne stało się inwestowanie np. w elektrownie wiatrowe. Wyjaśniamy czy popularne wiatraki mogą mieć wpływ na rozwój elektromobilności.

11.04 godz. 20:00