Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Jak wygląda serwis elektrowni wiatrowej?

31 sierpnia 2020

Elektrownie wiatrowe dostarczają do gospodarstw domowych w Polsce 10% energii elektrycznej. Dobrze serwisowana elektrownia może pracować nawet 99% dni w roku bez przestojów.


Serwisanci na co dzień dbają o utrzymanie maszyn w jak najlepszej kondycji dokonując okresowych przeglądów i audytów. W parku wiatrowym Grupy Pracownia Finansowa odbywają się cykliczne przeglądy serwisowe elektrowni, tym razem udokumentowaliśmy serwis turbiny Gamesa G58, 0,85 MW. Jest to praca w warunkach ekstremalnych – pracownicy serwisowi opuszczają się wzdłuż łopat, skrupulatnie sprawdzając ich stan techniczny. 

Każda elektrownia wiatrowa Grupy PF jest ubezpieczona. Awaryjność wiatraków jest bardzo niska, ale kiedy już dochodzi do uszkodzenia któregoś z elementów, to niezwykle ważne staje się posiadanie zabezpieczenia dla projektu. Zobaczcie jak wygląda serwis oraz odbudowa elektrowni w filmie:

Odbudowywana elektrownia to Vestas V 66, 1,75 megawata. Obserwujemy na filmie etap montowania łopat rotoru, który następnie będzie wzniesiony i przymocowany do gondoli umieszczonej na 80 metrowej wieży. Cała operacja wymaga odpowiednich warunków atmosferycznych – wiatr nie może przekraczać prędkości 8 metrów na sekundę. Potrzebne są dwa dźwigi, gdzie większy ma udźwig 500 ton.

Ubezpieczenie pozwoliło na bezkosztowe usunięcie szkody, ale również na uzyskanie odszkodowania za utracone korzyści za okres, w którym elektrownia nie pracowała. To bardzo ważne w inwestycjach grupowych, gdzie czysty zysk dla inwestorów generujemy z produkcji zielonej energii. Strategia inwestycyjna uwzględniająca zabezpieczenia projektu, umożliwia nam podnoszenie poziomu bezpieczeństwa inwestycji, których celem jest uzyskiwanie dochodu pasywnego długoterminowo.

Wspieraj rozwój odnawialnych źródeł energii, inwestuj w sprawdzone projekty – sprawdź aktualnie dostępne inwestycje:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 listopada godz. 20:00