Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Inwestycje w wiatraki w aktualnej sytuacji rynkowej

26 marca 2020

W obliczu tych trudnych czasów, poza wyzwaniami dotyczącymi zdrowia i bezpieczeństwa, wiele osób zastanawia się także, jaki wpływ będzie miała obecna sytuacja na gospodarkę i rynek oraz czy istnieją inwestycje odporne na kryzys.

Tradycyjny biznes, działający w oparciu o dostawców, produkt i odbiorców, wiąże się z wieloma ryzykami dodatkowymi, niezależnymi nawet od sytuacji branży.

Dostawcy potrafią nie dowieźć surowca na czas, dostarczyć podzespoły złej jakości lub podnieść ceny. W biznesie wiatrowym dostawcą jest wiatr, który wieje z przewidywalną siłą, jest darmowy i nieopodatkowany.

Co więcej? Zapraszamy do obejrzenia filmu!

Przeczytaj także

Nowe dyrektywy Unii Europejskiej zakładają skupienie się na działaniach mających prowadzić do neutralności klimatycznej. Kilka dni temu w Brukseli przedstawiono projekt pierwszego rozporządzenia, podnoszącego cele redukcyjne do 2030 roku z 40% do 55%. Czy Polska jest gotowa na ogromną podwyżkę cen za emisję? Wyjaśniamy, dlaczego eko inwestycje są koniecznością dla Polski!

Nowy projekt inwestycyjny w portfolio Grupy Pracownia Finansowa dotyczy budowy 100-metrowej elektrowni wiatrowej o mocy 1,5 MW amerykańskiego producenta GE. Projekt dołączył do oferty z kolejnym numerem przeznaczonym dla Ekologicznej Elektrowni Wiatrowej – EEW24.

Aplikację można pobrać na każde urządzenie IOS oraz Android (smartfon lub tablet). Jak to działa? Sprawdź!

Mimo upływu lat nadal pokutuje przekonanie, że elektrownie oparte na odnawialnych źródłach energii są mało wydajne, a do tego kosztowne w utrzymaniu. Jak współcześnie wypadają w zestawieniu z tradycyjnymi elektrowniami węglowymi? Porównujemy faktyczne koszty energii wiatrowej i węglowej.

11.04 godz. 20:00