Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Inwestycja w wiatraki – zapisy do elektrowni 10

2 sierpnia 2015

Pracownia Finansowa Sp. z o.o. prowadzi aktualnie zapisy do projektu Ekologicznej Elektrowni Wiatrowej 10, który jest rewelacyjny jeśli chodzi o rentowność.
Dysponujemy lokalizacją, w której przyłącze ma zaledwie 760 m. i chcemy tam zastosować najnowszą turbinę Vestas V110, która jest tak zaawansowana technologicznie, że przy najniższych historycznie cenach łącznych energii i ZC, generuje aż 15%!, bez uwzlgędnienia dotacji i optymalizacji podatkowej.

Inwestycję planujemy zrealizować przy wsparciu dotacji z UE (do 60%) i w przypadku ich uzyskania, elektrownię wiatrową uruchomimy w 1 połowie 2016r. Dotacje do inwestycji w wiatraki będą pochodzić z programu na lata 2014 – 2020. Drugim scenariuszem budowy elektrowni wiatrowej 10 jest start w aukcjach na odkup energii w ramach nowego systemu wsparcia produkcji zielonej energii.

Inwestycja w wiatraki to w Polsce ciągle nowy sektor i sytuacja zmienia się w nim dynamicznie. Pracownia Finansowa na bieżąco monitoruje sytuację i wyszukuje najlepsze możliwości realizacji swoich projektów inwestycyjnych. Przez cały okres pracy elektrowni wiatrowej, pozostajemy w spółce wraz z innymi wspólnikami. Gwarantują to odpowiednie zapisy w akcie założycielskim każdej spółki i fakt, że w każdej inwestycji mamy swoje udziały. Dzięki temu przez cały ten czas będziemy wyszukiwać możliwości optymalizacji zysku spółki.

Przeczytaj także

Z prawdziwą przyjemnością prezentujemy zapis rozmowy z Prof. Krzysztofem Żmijewskim o przyszłości energetyki odnawialnej w Polsce.

Aż trudno uwierzyć, ale niektórzy porównują inwestycje w wiatraki z lokatą bankową, twierdząc, że kilkanaście procent zwrotu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

20.09 godz. 20:00