Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Inwestycja w uruchomioną elektrownię z gwarancją dostępności 97%

21 stycznia 2022

Weź udział w projekcie uruchomionej elektrowni wiatrowej EIG5! Elektrownia wybudowana została w 2015 roku w miejscowości Moszczenica, gdzie produkuje ekologiczną energię i wspiera walkę z zanieczyszczonym powietrzem, pracując jednocześnie na czysty zysk dla Inwestorów.

Elektrownia wybudowana została w 2015 roku jako jedna z ostatnich w Polsce sfinansowana przy wsparciu kredytu z BOŚ Banku. W ramach zaktualizowanej strategii inwestycyjnej utworzone zostaną nowe udziały, a pozyskane z ich sprzedaży środki przeznaczone zostaną na całkowitą spłatę kredytu.

Turbina obsługiwana jest przez serwis producenta, z gwarancją utrzymania w ruchu na poziomie min. 97%. Ponieważ projekt dotyczy wybudowanej już elektrowni wiatrowej, pozbawiony jest ryzyka związanego potencjalnymi opóźnieniami na etapie budowy. Dodatkowo elektrownia ma przyznany system wsparcia (Zielone Certyfikaty) do 2031 roku. Prognozowana rentowność przy cenie energii 550zł. i ZC 250zł wynosi 16,6% rocznie i 17,9% w pakiecie VIP.

Parametry inwestycji:
Poziom bezpieczeństwa: Normalny
Prognozowana stopa zwrotu: 16,6% (rocznie)
Horyzont inwestycyjny: Bezterminowy
Inwestuj od: 52 000 zł.

Parametry inwestycji w projekcie VIP:
Poziom bezpieczeństwa: Normalny
Prognozowana stopa zwrotu: 17,9% (rocznie)
Horyzont inwestycyjny: Bezterminowy
Inwestuj od: 300 000 zł.

Strategia projektu zakłada generowanie atrakcyjnych stóp zwrotu w sposób pasywny i dodatkowo ochronę kapitału przed inflacją. Wraz ze wzrostem cen energii może rosnąć rentowność elektrowni.

Chcesz otrzymać więcej informacji? Zarejestruj się na webinar LIVE z udziałem prezesa Pracowni Finansowej Tomasza Wiśniewskiego
>”>REJESTRACJA >>

Przeczytaj także

W dniach od 30 sierpnia do 1 września w Serocku odbyła się kolejna edycja konferencji organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej. W wydarzeniu uczestniczył Paweł Rochala, dyrektor zarządzający EnergiaPro – spółki odpowiadającej za realizację wybranych projektów budowy Ekologicznych Elektrowni, finansowanych przez inwestorów Pracowni Finansowej.

inwestycje w wiatraki w co zainwestować ile można zyskać

Inwestycja EEW14 dotyczy objęcia udziałów w spółce celowej powołanej w celu wybudowania jednej elektrowni wiatrowej o mocy 2MW w modelu „pod klucz“. Inwestor, stając się współwłaścicielem elektrowni wiatrowej czerpie zyski z produkcji energii elektrycznej przez cały okres eksploatacji turbiny.

Ceny energii na TGE w ostatnich miesiącach sięgają niespotykanych dotychczas poziomów i są nawet ponad 4x wyższe niż w zeszłym roku. Jeszcze niedawno rentowność budowanych obecnie elektrowni z projektów inwestycyjnych Pracowni Finansowej szacowana była przy cenie 275zł / MWh. Aktualnie, przy ostrożnych założeniach, zyskowność szacowana jest przy cenie 350zł za 1MWh. To sprawia, że kalkulator rentowności najnowszego projektu wskazuje aż 13% rocznie.

Weź udział w projekcie budowy farm słonecznych – PV1! Nowa inwestycja może stanowić stabilne źródło zysku z uwzględnieniem ochrony kapitału przed inflacją.

31 maja godz. 20:00