Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Ile prądu produkuje elektrownia wiatrowa?

16 grudnia 2019

ile prądu produkuje elektrownia wiatrowa, ile prądu produkuje wiatrak

Zgodnie z Pakietem Klimatyczno-Energetycznym, kraje członkowskie Unii Europejskiej do 2020 roku mają obowiązek wprowadzić w życie określone przepisy. Zmiany te służą realizacji bardziej ekologicznej polityki energetycznej. W związku z tym, Polska musi m.in. dużo bardziej stanowczo zwrócić się w stronę odnawialnych źródeł energii. Wyjaśniamy zatem, ile prądu produkuje elektrownia wiatrowa i dlaczego warto inwestować w takie instalacje!

Pracownia Finansowa wyjaśnia, ile prądu produkuje elektrownia wiatrowa

Mianem elektrowni wiatrowej określa się charakterystyczne stalowe wiatraki, stawiane zwykle na terenach rolnych. Wytwarzają one energię przy pomocy turbin (generatorów) napędzanych podmuchami wiatru. Duża, konwencjonalna elektrownia węglowa ma moc sięgającą 1 GW (gigawat). Jeden wiatrak ma natomiast ok. 1 MW (megawat), co oznacza, że teoretycznie potrzeba 1000 sztuk, by uzyskać taką samą produkcję. Elektrownie wiatrowe są jednak zależne od warunków pogodowych, dlatego w praktyce potrzeba by ok. 3 razy więcej instalacji tego typu, by zapewnić porównywalną produkcję, natomiast otrzymując wartość o wiele większą niż tylko energię, bo pozwalającą działać na rzecz poprawy jakości powietrza.

Prąd z wiatraka jest ekologiczny, pochodzi z naturalnych, odnawialnych zasobów, a do tego znacznie tańszy w uzyskaniu. Zatrważająco pogarszający się stan środowiska powinien być alarmujący dla nas wszystkich. W Polsce nastawienie do elektrowni atomowych jest nadal bardzo negatywne, dlatego główny nacisk powinno się położyć na elektrownie wiatrowe i wodne. Pracownia Finansowa widzi w tym fakcie nie tylko korzystne zmiany gospodarcze, ale też olbrzymi potencjał inwestycyjny.

Dlaczego prąd z wiatraka jest bardziej eko?

Grupa Pracownia Finansowa umożliwia osobom dysponującym większym kapitałem inwestycję grupową, ze świadomością przyczyniania się do poprawy jakości życia na świecie. Nasze działania finansowane m.in. z crowdfundingu przyczyniły się do zrealizowania 11 projektów oraz rozpoczęcia kilkunastu kolejnych. Nie tylko pomagamy inwestorom indywidualnym zainwestować pieniądze, ale także przyczyniamy się do wdrażania ekologicznych rozwiązań w życie.

Parki wiatrowe Grupy Pracownia Finansowa wyprodukowały dotychczas blisko 90 tysięcy MWh energii elektrycznej. W ten sposób nasze działania zapobiegły emisji ponad 70 tysięcy ton CO2 do atmosfery. Co więcej, tak pozyskany prąd z wiatraka uznawany jest za ekologicznie czysty, ponieważ oprócz nakładu energetycznego związanego z budową tej instalacji wytarzanie energii nie wymaga procesu spalania żadnego paliwa. Wraz z każdą kolejną realizacją systematycznie poprawiamy parametry pracy i jakość obsługi serwisowej turbin.

Pracownia Finansowa proponuje perspektywiczne inwestycje w elektrownie wiatrowe

Pracownia Finansowa udowadnia, że w biznesie jak najbardziej jest miejsce na ekologię. W listopadzie 2019 w trakcie 30 dni postawione przez nas elektrownie wyprodukowały ponad 2300 MWh energii elektrycznej. Taka wartość wystarcza, by przez rok zasilić blisko tysiąc gospodarstw domowych! Ta zachwycająca produkcja przełożyła się również na przychód rzędu ponad 800 tysięcy złotych!

W niedługim czasie dzięki zaangażowaniu naszych inwestorów powstaną kolejne wiatraki, nie tylko w Polsce (m.in. w Kłobucku czy Łasku), ale też na Ukrainie. Wkład finansowy w taki projekt to świadome posunięcie, dające szansę na zysk. Po zrealizowaniu projektu, w ciągu kilku lat zakłada się odzyskanie zainwestowanego kapitału, oraz wypłatę zysków z produkcji energii elektrycznej przez cały okres eksploatacji turbiny. Oprócz zwrotu gotówki inwestor posiada bowiem aktywo w postaci udziałów w spółce, która może zarabiać jeszcze przez dziesiątki lat. W ten sposób nie tylko zabezpiecza się i pomnaża swój kapitał, ale także staje się częścią niezwykle ważnych, potrzebnych działań. Ponieważ model biznesowy przyjęty obecnie przez Pracownię Finansową, eliminuje wiele ryzyk politycznych i ekonomicznych, możliwość strat czy niepowodzeń jest mocno ograniczona. Przy tym nie jest się jedynie darczyńcą, ale pełnoprawnym inwestorem, posiadającym część udziałów spółki z grupy Pracownia Finansowa.

Udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym nadal jednak nie jest satysfakcjonujący. Polska raczej nie osiągnie celu unijnego wyznaczonego na 2020 rok, a jeśli podejście rządu nadal się nie zmieni to grozi nam niespełnienie również celów wyznaczonych na kolejne lata. Jako mieszkańcy tej planety mamy obowiązek o nią zadbać – dla zdrowej, bezpiecznej przyszłości kolejnych pokoleń naszych dzieci i wnuków. Pracownia Finansowa pozwala aktywnie zaangażować się w działania, które dają realne, wymierne efekty, a do tego dają szansę na korzystną inwestycję kapitału. Prąd z wiatraków to krok w stronę lepszego jutra i szansy na czysty zysk!

Przeczytaj także

Ekologiczne elektrownie Pracownia Finansowa

Zapraszamy do nowego projektu EEW22, który polega na budowie 100–metrowej elektrowni wiatrowej GE, o mocy 1,5 MW, w okolicy miejscowości…

Pracownia Finansowa Ukraina

Rozpoczęto prace związane z palowaniem fundamentów w ukraińskim projekcie ENEVI. Palowanie jest to rodzaj robót fundamentowych, polegające na osadzaniu w gruncie…

Pracownia Finansowe opinie o OZE Maciej Musiał w Comparic24.tv

W dniu 19 listopada o godzinie 10:30 Prezes Pracowni Finansowej Maciej Musiał przekazał opinie oraz wspólnie z redaktorem odpowiedzieli na…

Pracownia Finansowa wypłaca zyski z inwestycji w elektrownie wiatrowe

Październik jest miesiącem oszczędzania, a Pracownia Finansowa dba o to, aby inwestorzy mieli co odłożyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

25.10 godz. 20:00