Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Grupa PF planuje przekroczyć 50MW mocy zainstalowanej w elektrowniach wiatrowych

15 lipca 2020

Jak sobie OZE radzi w trakcie pandemii, jakie czynniki i czy w ogóle wpłynęły na branżę? Jakie są plany spółek z Grupy Pracownia Finansowa w zakresie energetyki wiatrowej?

O tym w zdalnym wywiadzie z Maciejem Koreckim, członkiem rady nadzorczej w spółce ENEVI S.A., realizującej w ramach Grupy PF projekty elektrowni wiatrowych w Polsce i na Ukrainie.

Przeczytaj także

Pod koniec roku 2019 łączna moc światowych sieci energetycznych OZE osiągnęła poziom 2,5638 TW. Raport Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA) przedstawia, w jakim stopniu poszczególne kraje coraz bardziej zwracają się w stronę tzw. zielonej energii. W sytuacji pandemii taka polityka energetyczna tym bardziej jest opłacalna i potrzebna. Wyjaśniamy, dlaczego inwestycje w elektrownie wiatrowe są niezwykle ważne.

Aplikację można pobrać na każde urządzenie IOS oraz Android (smartfon lub tablet). Jak to działa? Sprawdź!

Mimo upływu lat nadal pokutuje przekonanie, że elektrownie oparte na odnawialnych źródłach energii są mało wydajne, a do tego kosztowne w utrzymaniu. Jak współcześnie wypadają w zestawieniu z tradycyjnymi elektrowniami węglowymi? Porównujemy faktyczne koszty energii wiatrowej i węglowej.

Doświadczenie naszych ekspertów, sprawna komunikacja, a także systematyczne przekazywanie raportów okresowych sprawiają, że Inwestorzy chętnie przyłączają się do projektów inwestycyjnych…

16 marca godz. 20:00