Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Gigantyczne zyski elektrowni wiatrowych

30 listopada 2021

Ceny energii na TGE w ostatnich miesiącach sięgają niespotykanych dotychczas poziomów i są nawet ponad 4x wyższe niż w zeszłym roku. Jeszcze niedawno rentowność budowanych obecnie elektrowni z projektów inwestycyjnych Pracowni Finansowej szacowana była przy cenie 275zł / MWh. Aktualnie, przy ostrożnych założeniach, zyskowność szacowana jest przy cenie 350zł za 1MWh. To sprawia, że kalkulator rentowności najnowszego projektu wskazuje aż 13% rocznie.

W związku z obecną sytuacją na rynku energetycznym, zarządzający elektrowniami z projektów inwestycyjnych grupy INWE otrzymują już propozycje stałych, gwarantowanych cen okupu na przyszły rok w wysokości prawie 450 zł. Przy tej cenie rentowność osiąga poziom aż 17,3% rocznie. Natomiast aktualnie ceny energii na TGE przekraczają już kwotę 750zł.

Zapraszamy zatem do zapoznania się z projektem inwestycyjnym EEW14 – ostatnim z turbiną Vestas V90 na 105-metrowej wieży:

Lokalizacja: Łazisko obok Tomaszowa Mazowieckiego

Inwestuj od: 54.500zł i 297.000zł w pakiecie VIP

Przewidywany termin realizacji: Q2 2022

Strategia projektu zakłada generowanie atrakcyjnych stóp zwrotu w sposób pasywny dla Inwestora i dodatkowo ochronę kapitału przed inflacją. Wraz ze wzrostem cen energii rentowność elektrowni może wzrastać, tak jak wartość posiadanych udziałów.

Dowiedz się więcej podczas webinaru LIVE ZAREZERWUJ MIEJSCE >>

Przeczytaj także

Czy wiesz, że… Rozpiętość łopat 80-metrowej elektrowni wiatrowej GE w projekcie EEW23 wyniesie 77 metrów? W kwietniu miał miejsce transport i rozładunek turbiny na miejsce posadowienia, co zobaczysz w poniższym filmie. To już kolejna turbina w ramach inwestycji PF, która niebawem zostanie wzniesiona, aby produkować zieloną energię i pracować na czysty zysk dla inwestorów! Inwestuj i sprawdź, ile możesz zyskać TUTAJ >>

Model biznesowy inwestycji w elektrownie wiatrowe Grupy PF z Pracownią Finansową jest realizowany zgodnie z ideą crowdfundingu udziałowego. Inwestor nabywa udziały w spółce celowej, realizującej przedsięwzięcie, stając się Wspólnikiem w perspektywicznym biznesie OZE. Udziały są aktywem inwestora – mogą zostać sprzedane, podarowane i są dziedziczone, podobnie jak w przypadku nieruchomości. Dowiedz się więcej z filmu:

Maciej Korecki, ENEVI, ENEVI SA, nowelizacja ustawy OZE

Pozyskiwanie energii z wiatru to technologia, która najlepiej broni się rynkowo. – co to znaczy?

Po dwóch latach oczekiwania wchodzi w życie nowy system wsparcia zielonej energii

12.07 godz. 20:00