Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Elektrownia wiatrowa o mocy 1,5 MW już w Polsce!

30 sierpnia 2019

Odkąd w maju bieżącego roku w ramach Grupy PF rozpoczęto przyjmowanie Inwestorów do projektu Ekologicznej Elektrowni Wiatrowej 19, a w czerwcu odbyło się otwarcie budowy, z przyjemnością przekazujemy informacje o kolejnych postępach w realizacji inwestycji!

Podczas, gdy procesowane było zamówienie na turbinę GE o mocy 1,5 MW, wybudowano drogę dojazdową i place manewrowe, aby w ten sposób przygotować lokalizację do wykonania fundamentów, oraz w następnym kroku postawić kolejną ekologiczną elektrownię Grupy PF. Spieszymy zatem z informacją od zarządzających projektem, iż w ostatnich tygodniach sierpnia zamówiona turbina została zdemontowana z farmy w Niemczech i z sukcesem przetransportowana do Polski! Po rozładowaniu w naszym kraju (zdjęcia poniżej), oczekuje aktualnie na odnowienie, a jej montaż został zaplanowany na przełom września i października.

Warto przy tym podkreślić, że wykorzystanie w projektach turbin używanych, jest póki co jedynym dostępnym sposobem wybudowania elektrowni wiatrowej o rentowności atrakcyjnej dla Inwestorów, dającym możliwość dalszego rozwoju tego rodzaju OZE w Polsce, gdyż banki nadal niechętnie udzielają kredytów w tym obszarze. Stawiając farmy wiatrowe bez finansowania bankowego i kupując kilkukrotnie tańsze turbiny z rynku wtórnego, jesteśmy jednak w stanie odpowiednio optymalizować projekt w tym momencie i dzięki temu prognozować uzyskanie dwucyfrowej stopy zwrotu z inwestycji, nie rezygnując przy tym z działania na rzecz ochrony środowiska.

W miarę uruchamiania nowych, atrakcyjnych form finansowania zewnętrznego, w projektach ekologicznych elektrowni planowane są systematyczne repoweringi, czyli wymiany turbin co kilkanaście lat na nowsze, wydajniejsze, nowocześniejsze. Natomiast rozpoczęcie budowy elektrowni dzisiaj, w oparciu o używane turbiny, pozwala na zarezerwowanie jednej z nielicznych już pozostałych lokalizacji pod wiatraki, a prawidłowo serwisowane tego typu elektrownie, mogą w razie konieczności działać nawet przez 40 lat.

Finansowanie inwestycji EEW19 zostało już zakończone, a realizacja nabiera tempa! Ponieważ jednak projekt postawienia farmy wiatrowej w okolicach Częstochowy zakłada budowę łącznie trzech turbin, już teraz możemy zaprosić Inwestorów do wsparcia nowo otwartego projektu EEW20. Zostań częścią ekologicznego biznesu i sprawdź jak zawalczyć o czystsze powietrze w Polsce – zapisz się na bezpłatny webinar

Przeczytaj także

polski rząd a oze 2019

Liczymy na wsparcie możliwości rozpędzenia tej maszyny, która była już naprawdę solidnym systemem

Maciej Korecki, ENEVI, ENEVI SA, nowelizacja ustawy OZE

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii

światowy dzień ochrony środowiska, ekologiczne lektrownie wiatrowe, w co inwestować

Pracownia Finansowa pokazuje, że w inwestycjach również jest miejsce na ekologię i wspieranie ochrony środowiska

Zapisz się do newslettera i obejrzyj VIDEO za darmo!

28 lipca godz. 20:00