Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Elektrownia Wiatrowa 6 – film z budowy

14 września 2015

Zapraszamy do obejrzenia filmu z placu budowy Ekologicznej Elektrowni Wiatrowej 6. Turbina stanęła we wsi Korzkwy, w gminie Pleszew. W elektrowni zastosowano tubinę wiatrową Gamesa G58, o mocy nominalnej 0,85 MW. Ekologiczna Elektrownia Wiatrowa 6, jest jednym z realizowanych przez Pracownię Finansową projektów, które powstają w tzw. modelu obywatelskim, gdzie indywidualni inwestorzy wnoszą swoje wkłady do spółki, budującej elektrownię wiatrową. Próg wejścia do biznesu jakim jest produkcja odnawialnej energii elektrycznej obniża się dzięki temu z kilku milionów, do kilkudziesięciu tysięcy złotych i jest dostępny dla indywidualnych inwestorów.

Rok 2015 jest ostatnim, w którym na używane turbiny można otrzymać wsparcie w postaci Zielonych Certyfikatów. Od nowego roku w grę wchodzą wyłącznie nowe turbiny, które rozpoczną swoją pracę najszybciej pod koniec roku 2016. Spółka która realizuje budowę elektrowni wiatrowej w tym modelu, w której udziały są aktualnie dostępne, to Ekologiczna Elektrownia Wiatrowa 16. Spodziewane zyski w EEW16 są bardzo atrakcyjne, co z nawiązką zrekompensuje czas oczekiwania a próg wejścia wynosi zaledwie 32 500zł. więcej >>

Inwestorzy, którzy zdecydowali się na udział w EEW6, wybrali turbinę używaną, ze względu na niską cenę urządzenia, opiekę serwisową, która zapewnia określony poziom dostępności maszyny w roku i mozliwość szybkiego pozyskania sprzętu. Dzięki temu w zaledwie 3 miesiące od uruchomienia środków, rozpoczną produkcję energii elektrycznej, a pierwsze zyski w EEW6 pojawią się jeszcze w tym roku.

Pracownia Finansowa dysponuje jeszcze możliwością przyłączenia się do podobnego projektu, który będzie uruchomiony w ciągu najbliższych miesięcy. Próg wejścia w ten projekt to 1 mln. zł. Aby poznać jego szczegóły, proszę o kontakt, poprzez wypełnienie formularza kontaktowego na dole strony.

Przeczytaj także

Pracownia Finansowa Sp. z o.o. rozpoczęła zapisy do swojego kolejnego projektu – Ekologicznej Elektrowni Wiatrowej 16. Podobnie jak EEW 10, Elektrownia Wiatrowa 16, będzie oparta o najnowszą turbinę...

Przyjrzyjmy się głównym czynnikom przemawiającym za inwestowaniem w elektrownie wiatrowe:
Niezależność od sytuacji na niestabilnych rynkach finansowych.

Z prawdziwą przyjemnością prezentujemy zapis rozmowy z Prof. Krzysztofem Żmijewskim o przyszłości energetyki odnawialnej w Polsce.

Aż trudno uwierzyć, ale niektórzy porównują inwestycje w wiatraki z lokatą bankową, twierdząc, że kilkanaście procent zwrotu…

3 thoughts on “Elektrownia Wiatrowa 6 – film z budowy

  1. Ekologiczna? a hałas infradźwiękowy? A rozbijane ptaki o pióra turbin? Giną ptaki również te chronione. Cała ekologia sprowadza się do tego, by nie kopciło? reszta nie ma znaczenia? Koszt budowy, eksploatacji, utrzymania niewspółmierny do mocy, która jest tylko gdy wiatr dmucha. A co ze złomem z tej elektrowni? Materiałów kompozytowych nie da się ani przetopić, ani przerobić, ani odzyskać surowców wtórnych, ani nie ulegają biodegradacji. To jest ta ekologia?

  2. Panie Rafale, nasze elektrownie nie zagrażają ptakom, tutaj artykuł na ten temat: http://www.ekologicznaelektrownia.pl/czy-turbiny-wiatrowe-zabijaja-ptaki/ Na szczęście ptaki też nie zagrażają elektrowniom ;-). Większość elektrowni to jednak złom, który można przetopić – kilkaset ton. To JEST ekologia, ale i bezpieczeństwo energetyczne, aby miał Pan światło, internet, alarm, telefon, ciepło, zimno, czyli komfort i bezpieczeństwo bez przerw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

25.10 godz. 20:00