Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Elektrownia wiatrowa 15 okazją inwestycyjną

10 listopada 2016

Pracownia Finansowa prowadzi obecnie sprzedaż udziałów w wyjątkowym projekcie – Ekologicznej Elektrowni Wiatrowej 15. Główne powody, dla których aktualnie zdecydowaliśmy się wybrać właśnie tę inwestycję i zaprosić do niej wspólników, przedstawiamy poniżej.

 • Elektrownia już działa i zarabia – nie trzeba czekać na jej wybudowanie a inwestor zarabia od momentu przystąpienia do spółki
 • Projekt z dotacją z UE (14 mln. zł)
 • Idealnie dobrane turbiny do warunków wietrznych.
 • Nowe, nowoczesne turbiny marki należącej do  pioniera w swojej branży – firmy Vestas. Maszyny pracują od zaledwie 4 lat a ich żywotność wynosi 25 – 40 lat. Zastosowane turbiny Vestas V90 posadowione są na najwyższym stosowanym dla tego modelu maszcie – 105m.
 • Zagwarantowany system wsparcia na kolejne 11 lat. Inwestycja od 2012 roku korzysta ze wsparcia do produkcji zielonej energii, które przyznawane jest na 15 lat.
 • Możliwość przejścia na nowy system wsparcia – aukcyjny. W nowym systemie wsparcia przewidywana jest możliwość migracji dotychczasowych inwestycji. Wówczas satysfakcjonującą nas cenę odkupu energii mielibyśmy zagwarantowaną na kolejne 11 lat.
 • Długookresowy zysk – na kilkadziesiąt lat, bez zaangażowania inwestora. Po wyeksploatowaniu się maszyny lub wcześniej – po spłacie kredytu – można rozważyć zakup turbiny na kredyt kolejnej, większej, nowocześniejszej, z nowym systemem wsparcia. Sprawia to, że inwestycja w elektrownię wiatrową może być inwestycją na pokolenia. Ani inwestor ani osoby dziedziczące po nim aktywa, nie muszą dysponować wiedzą ani wykonywać żadnych czynności w spółce.
 • 2 turbiny zapewniają ciągłość produkcji. W przypadku awarii lub remontu jednej maszyny, pracuje druga. W ramach umowy serwisowej dostajemy wprawdzie odszkodowanie w przypadku przestojów przekraczających 3% dni w roku, ale i tak współpraca 2 elektrowni wiatrowych w ramach jednego przyłącza jest bardziej korzystna.
 • Gwarancja dostępności maszyny przez 97% dni w roku, zapewnia odszkodowanie za każdy dzień powyżej 11 dni w roku, w którym maszyna nie pracuje z przyczyn technicznych, w takiej wysokości jakiej wynosiłaby produkcja z tego dnia. Sprawia to, że spółka nie może stracić płynności a co za tym idzie – nie może upaść.
 • Udokumentowana urzędowo produkcja z 4 lat – na podstawie liczby wystawionych Zielonych Certyfikatów, które Urząd Regulacji Energetyki wystawia za każdą wyprodukowaną zieloną MWh.
 • Elektrownia zarabiała przez ostatnie 4 lata średnio 15% rocznie.
 • Rosnący rynek OZE – światowy trend. Świat wydaje już 2x więcej na budowę OZE niż na budowę klasycznych elektrowni. Kraje które nie przyłączą się do realizacji celów redukcji emisji gazów cieplarnianych, będą wykluczane z handlu międzynarodowego i spotkają się z dotkliwymi sankcjami.
 • Rewelacyjne warunki wietrzne – średnio 7,5m/s na 105m
 • Serwis producenta najbardziej kompetentna obsługa serwisowa, obejmująca konserwację, monitoring i naprawy, wspomagana ubezpieczeniem kluczowych części urządzenia.
 • Zysk większy niż z wynajmu mieszkania nawet w najbardziej ostrożnych założeniach. Przy najniższych cenach ZC, rentowność biznesu wynosi około 7% rocznie, czyli tyle, ile uzyskuje się z wynajmu dobrych nieruchomości mieszkaniowych. Przy wynajmie trzeba jednak ponieść pewne ryzyko biznesowe – znaleźć mieszkanie, finansowanie, najemców, rozliczyć, wyremontować, znaleźć kolejnych, ponieść ewentualne koszty przestoju itp. Przez ostatnie 4 lata elektrownia zarabiała natomiast 15% średnio rocznie.
 • Szybka wypłata dywidendy – już w 2017r. Ponieważ elektrownia działa, pierwsza wypłata zysku dla przystępujących obecnie wspólników nastąpi po rozliczeniu zysku z roku 2016. Przy wypłacie uwzględniony zostanie moment przyłączenia się nowych wspólników do spółki. Zatem im wcześniej wspólnik dołączy do biznesu, tym wyższy udział w zysku otrzyma.
 • Najlepszy moment na inwestycję w wiatraki.
  Kończą się lokalizacje pod elektrownie w Polsce. Inwestycje w elektrownie wiatrowe z tak wysoką stopą zwrotu, są możliwe do momentu wyczerpania się dostępnych lokalizacji. Kolejne inwestycje będą się odbywały już tylko na rynku wtórnym, gdzie stopa zwrotu będzie niższa.
  Poza tym okres przejściowy pomiędzy starym a nowym systemem wsparcia, powoduje, że warunki do inwestowania w wiatraki nie są łatwe. Jeśli w tak słabym dla branży okresie, dany projekt nadal uzyskuje atrakcyjne stopy zwrotu, to znaczy, że po powrocie koniunktury, będzie generował ponadprzeciętne zyski. Jednocześnie jego cena i wartość sporo wzrosną.

Ekologiczna Elektrownia Wiatrowa 15 jest zatem okazją inwestycyjną. Wartość transakcji pozyskania tej elektrowni jest mniejsza niż jej wartość odtworzeniowa. Oznacza to, że nie ma możliwości wybudowania kolejnej takiej elektrowni w podobnej lokalizacji, w tej cenie.

Wspólnikami w naszych elektrowniach są już m.in księgowi, prawnicy audytorzy elektrowni wiatrowych, rzeczoznawcy majątkowi, funkcjonariusze policji, menedżerowie międzynarodowych firm doradczych i innych polskich i międzynarodowych korporacji, oraz przedsiębiorcy prowadzących firmy w różnych branżach. Jest to grupa kilkuset osób, które samodzielnie lub wraz ze swoimi prawnikami i doradcami miały możliwość sprawdzenia wiarygodności naszej firmy, umów, zabezpieczeń i poszczególnych projektów inwestycyjnych. Zapraszamy do tego grona!

Przeczytaj także

Ekologiczna Elektrownia Wiatrowa 15, zarabia w oparciu o dwie działające od 4 lat turbiny Vestas V90 2MW. Inwestycja ma przyznany system wsparcia na 15 lat i udokumentowaną produkcję z całego okresu.

Jesteśmy dziś świadkami zmian, do których dojrzewamy, ponieważ nie mamy innego wyjścia. Zmiany klimatu, do których doprowadziły zanieczyszczenia spowodowane działalnością człowieka są faktem, przed którym nie da się uciec.

Ku naszemu zadowoleniu, a przede wszystkim, dzięki naszym ogromnym, codziennym wysiłkom i pokładom energii do działania, nasza firma rozwija się coraz szybciej. Nadszedł czas, aby zmiany organizacyjne podążyły za bieżącymi potrzebami firmy.

7 thoughts on “Elektrownia wiatrowa 15 okazją inwestycyjną

  1. Panie Pawle, co najmniej raz w roku, a jako zarządzający, szukamy sposobów, aby możliwie jak najczęściej wypłacać zysk generowany przez nasze inwestycje, np. w formie zaliczek na poczet dywidendy. To jak często jest wypłacany udział w zysku zależy też od przyjętej w danym roku optymalizacji podatkowej. Ważne jest aby zrozumieć, że Pracownia Finansowa zarabia wówczas kiedy wypłaca zysk inwestorom, ponieważ także ma udziały w każdej elektrowni wiatrowej. Nie pobieramy opłat za zarządzanie jak np. fundusze inwestycyjne, niezależnie od tego czy inwestor zarabia czy nie. Nasz interes jest zbieżny z interesem wspólnika – wypłacać jak najczęściej i jak najwięcej.

 1. Argumenty całkiem dobrze przemawiają za tego typu inwestycjami. Jakie są natomiast ryzyka w proponowanych obecnie projektach inwestycyjnych?

  1. W obecnie oferowanym projekcie Ekologiczna Elektrownia Wiatrowa 15, największym zagrożeniem jest utrzymywanie się na niskim poziomie cen Zielonych Certyfikatów,
   jednak nawet przy najniższej możliwej ich cenie, i tak uzyskujemy rentowność podobną jak przy wynajmie mieszkania. Przy wynajmie trzeba się jednak trochę napracować,
   ponosząc ryzyko nie znalezienia najemcy, zniszczeń itp., a Elektrownią wiatrową zarządza Pracownia Finansowa. EEW15 jest zatem bardzo bezpieczną inwestycją,
   która ma udokumentowaną urzędowo, 4 letnią produkcję i dostępność przez 99% dni w roku.

  1. Zyski z EEW15 zostaną wypłacone najszybciej jak będzie to możliwe, po zapłaceniu całej ceny za projekt „Wistka”. Transakcja zakupu 100% udziałów Spółki będącej właścicielem Parku Wiatrowego składającego się z dwóch turbin Vestas V90 zakłada iż do czasu zapłaty ceny cały zysk kumulowany jest na koncie Spółki. Niewątpliwie dużym atutem tego projektu jest fakt iż dysponuje on gotówką już w chwili przystępowania do niego nowych Inwestorów. Dlatego jest to obecnie najlepiej sprzedająca się Inwestycja PF.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10.10 godz. 20:00