Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Elektrownia niezależna od sytuacji politycznej – transport turbiny

24 czerwca 2016

Już dziś, pod okiem przedstawiciela dewelopera Siłownie Wiatrowe S.A., na niemieckiej farmie odbywa się właśnie demontaż turbiny Repower2MW. Jest to turbina przeznaczona do projektu EEW15, który powstanie w Rawiczu woj. wielkopolskiego.

Czy sytuacja polityczna  jest w stanie nas powstrzymać przed budowaniem kolejnych turbin? Jak widać nie! Źródłem finansowania EEW15 będzie w całości kapitał własny a inwestycja w turbinę niesie ze sobą ponadprzeciętne stopy zwrotu. Sprzedaż samej energii to cena 155zł/MWh przy czym cena z ostatniego miesiąca jest już o 20zł wyższa i – ku naszemu zadowoleniu – ciągle rośnie!

Nasz projekt jest niezależny od uwarunkowań politycznych, co oznacza, że mamy możliwość sprzedaży energii do końcowego odbiorcy po cenie nieco wyższej, niż jest to zagwarantowane w ustawie.

Termin realizacji tego projektu to wrzesień 2016.

Na uwagę zasługuje fakt, że turbinę kupujemy bezpośrednio od producenta, firmy Senvion (wcześniej Repower), który dokona zarówno demontażu, jak i montażu urządzenia w Polsce. Dotychczas wyselekcjonowane i nabyte przez nas używane elektrownie wiatrowe, przekraczają średnie wyniki produkcji dla swoich odpowiedników w kraju, szczególnie Gamesy G58 w EEW11 i 12.

Po raz kolejny potwierdziliśmy w co warto inwestować dzisiaj.

Zapraszamy do udziału w projekcie i wspólnego pomnażania pieniędzy

Przeczytaj także

W parku wiatrowym w Oprzężowie zostały zainstalowane kamery, które obserwują pracę naszych 4 elektrowni wiatrowych.

Tomasz Kapała został nowym członkiem zwycięskiego zespołu Pracowni Finansowej! Tomasz pełni funkcję Dyrektora działu OZE.

Dzień Otwarty pierwszego w Polsce parku wiatrowego w modelu obywatelskim, zorganizowany przez Pracownię Finansową; 17.12.2015.

24 października podczas Wielkiej Gali, 40 laureatów konkursu Wiktoria 2015, odebrało zwycięzkie statuetki z rąk Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego.

One thought on “Elektrownia niezależna od sytuacji politycznej – transport turbiny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10.10 godz. 20:00