Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Dochód z fotowoltaiki bez działki i dachu – czy to możliwe?

6 października 2022

Fotowoltaika kojarzy się głównie z panelami słonecznymi na dachu i wywołuje w ostatnim czasie wiele kontrowersji. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że fotowoltaika w postaci farm słonecznych może być bardzo dochodowym aktywem inwestycyjnym i rządzi się innymi prawami niż przydomowe instalacje prosumenckie. Z Pracownią Finansową można dołączyć do biznesu fotowoltaicznego, nie posiadając działki ani dachu, i generując przy tym zysk na poziomie 15% rocznie i więcej (prognozowany).

Inwestycja PV3 to projekt budowy czterech farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 6,27MW. Elektrownie słoneczne realizowane w ramach tego projektu inwestycyjnego zlokalizowane będą w miejscowości Orzechowo i Węgorzyn. Atrakcyjne lokalizacje umożliwią produkcję ekologicznej energii w najbardziej efektywny sposób. W inwestycji pozostały OSTATNIE UDZIAŁY.

To już kolejny projekt przemysłowych farm słonecznych finansowany przy udziale Inwestorów Pracowni Finansowej. Poprzednia inwestycja realizowana jest w ramach projektu PV1 w Tursku Wielkim oraz Dobrzelewicach. W lipcu Tursko Wielkie przeszło audyt odbiorowy, aby niebawem rozpocząć pracę na czysty zysk dla Inwestorów. Natomiast według informacji otrzymanych od partnera branżowego INWE w zakresie farmy w Dobrzelewicach – na ten moment zrealizowano w tej lokalizacji już 78% rocznego planu produkcji. Poniżej zdjęcia farmy słonecznej PV1.

Aby uzyskać więcej informacji na temat inwestycji PV3 zarejestruj się na webinar LIVE, z którego dowiesz się:

  • Z czego wynika atrakcyjność projektów przemysłowej fotowoltaiki?
  • Co wpływa na opłacalność tego typu inwestycji?
  • Na czym polega inwestowanie w farmy fotowoltaiczne i ile można zyskać?
  • Jak obecna sytuacja na rynku energetycznym wpływa na inwestycje w farmy PV?
  • Jakie jest ryzyko inwestycyjne w tego typu projektach?
  • Czy jest gwarancja bezpieczeństwa?
  • Jakie są prognozy rynkowe w zakresie inwestycji w farmy PV?
  • W jaki konkretny projekt można teraz zainwestować?

Spotkanie on-line poprowadzi Tomasz Wiśniewski, Prezes Pracowni Finansowej. Od wielu lat bierze udział w tworzeniu strategii inwestycyjnej projektów grupowych dla przedsiębiorców, uwzględniając w nich ocenę ryzyka oraz optymalną wysokość stopy zwrotu z inwestycji.

REJSTRACJA >>

Przeczytaj także

Energetyka wiatrowa w obecnej sytuacji związanej z inwazją Rosji na Ukrainę stanowi element, który może pomóc skutecznie odsunąć Rosję od Europy. Polska zwraca się coraz bardziej przychylnie ku inwestycjom w alternatywne dla węgla, ropy i gazu, źródła energii, a wyniki wietrzności dają potwierdzenie potencjału tego runku. W pierwszym kwartale tego roku uruchomione elektrownie wiatrowe grupy INWE odnotowały ogólną, rekordową dostępność średnią na poziomie 95,6%. Partner branżowy pracuje intensywnie nad uruchomieniem kolejnych turbin m.in. w projektach EEW13, EEW17, EEW25.

Inwestując w nośniki wartości, inwestujemy w projekty posiadające konkretną wartość materialną. Do takich inwestycji możemy zaliczyć także ekologiczne elektrownie, które jako potężne instalacje zarabiają na produkcji energii, wykorzystując do tego naturalne zasoby jak wiatr czy słońce. Inwestorzy dostrzegają coraz więcej zalet tego typu inwestycji, a podczas webinarów LIVE zadają wiele dodatkowych pytań ekspertom. Odpowiedzi na najbardziej nurtujące z nich przedstawiamy poniżej.

W dniu 20 kwietnia w ekskluzywnych wnętrzach salonu Balamonte w Warszawie odbył się panel dyskusyjny z transmisją on-line pt. ‘Inwestycje w OZE nie tylko dla milionerów’. Uczestnikami wydarzenia byli m.in. przedstawiciele Pracowni Finansowej oraz gość specjalny – Pan Janusz Piechociński – ekonomista, poseł na Sejm, były wiceprezes Rady Ministrów oraz Minister Gospodarki, aktualnie Prezes Izby Przemysłowo Handlowej Polska-Azja.

Okazja inwestycyjna
Zapraszamy do nowego projektu inwestycyjnego w farmę PV w Orzechowie o łącznej mocy 6,27 MW.
Inwestuj od: 70.000 zł. lub w pakiecie VIP: 300.000 zł. (liczba udziałów w pakiecie VIP ograniczona)
Prognozowana rentowność: 11,8% rocznie, w pakiecie VIP: 13,8%
Okazja tylko dla pierwszych 2500 udziałów...

10.10 godz. 20:00