Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Dążenie do poprawy jakości życia wymaga stanowczych działań

28 grudnia 2019

Segregacja śmieci, oszczędność energii, działania less waste oraz inne nawyki są bez wątpienia niezwykle ważne dla ekologii. Niewiele osób jednak rzeczywiście żyje w sposób całkowicie ekologiczny. By być w stanie realnie zawalczyć o poprawę jakości życia w nadwątlonym środowisku, należy podjąć stanowcze działania. W co inwestować w 2020 roku, by naprawdę zawalczyć o Ziemię?

Pracownia Finansowa wyjaśnia, dlaczego warto inwestować w ekologię

Prąd stał się niezbędny do codziennego życia. Nawet krótkie przerwy w jego dostawie są współcześnie wyjątkowo kłopotliwe. Trudno nam wyobrazić sobie codzienność bez licznych gadżetów, urządzeń i innych udogodnień, do używania których konieczna jest energia elektryczna. Niestety, jej zwiększająca się z roku na rok produkcja w ogromnej mierze przyczyniła się do znacznego pogorszenia stanu powietrza, a także postępującej dewastacji środowiska naturalnego.

W obliczu tak niepokojącej sytuacji wiele światowych organizacji, w tym także Unia Europejska, starają się stopniowo perswadować konkretne zmiany w funkcjonowaniu państw całego świata. Członkowie UE mają np. obowiązek do 2020 roku (a także do 2030 i 2050) wprowadzić w życie zbiór przepisów, które przyczynią się do rewolucji m.in. w gospodarce energetycznej. Oznacza to, że Polska musi skupić się na zmianie priorytetu w produkcji prądu z elektrowni węglowych, na te wykorzystujące źródła odnawialne (czyli wodne i wiatrowe), tak by zaczęły stanowić przynajmniej 15 %. Po zlikwidowaniu Ministerstwa Energii na rzecz Ministerstwa Aktywów Państwowych, Ministerstwo Klimatu ma zająć się „inwentaryzacją” Odnawialnych Źródeł Energii. Odpowiedzialność za obszary regulacji OZE nie została jeszcze finalnie ustanowiona, ale jej celem ma być podniesienie jakości życia Polaków. Ma to się stać w wyniku wprowadzenia programów walki ze smogiem i popularyzacji odnawialnych źródeł energii.

Grupa Pracownia Finansowa dostrzega w zwiększającej się świadomości konieczności dbania o środowisko nie tylko pozytywny ruch ekologiczny, ale także ogromne szanse inwestycyjne. Za jednym zamachem można zdobyć dodatkowe źródło dochodu pasywnego, zabezpieczyć swój majątek i zadbać o lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń!

W co inwestować w roku 2020?

Pracownia Finansowa otwiera możliwość zainwestowania kapitału w projekty, które nie tylko dają szansę na duży zarobek, ale pozwalają autentycznie zaangażować się w inwestycje mające realny wpływ na stan środowiska. Crowdfunding w elektrownie wiatrowe to zdecydowanie najlepszy wybór dla osób, które zastanawiają się w co inwestować w nadchodzących latach.

Stając się członkiem spółki komandytowej zyskuje się wgląd w cały proces realizacji, więc bierze się udział w konkretnych, rzeczywistych projektach. Przy tym jest to prosta, wygodna metoda dająca szansę na uzyskanie korzystnej stopy zwrotu po zakończeniu budowy wiatraków. Inwestowanie na inne sposoby często wymaga o wiele większego zaangażowania, pracy i poświęcenia większej ilości czasu. Crowdfunding nie wymaga specjalistycznej wiedzy, daje realną nadzieję na pomnożenie kapitału, a do tego jest obciążony względnie małym ryzykiem. Co więcej, inwestując w tak szlachetny cel można mieć poczucie, że faktyczne podejmuje się zdecydowane kroki w kierunku poprawy stanu środowiska i sytuacji energetycznej w Polsce.

Grupa Pracownia Finansowa i inwestycje w elektrownie wiatrowe

W ramach grupy Pracownia Finansowa działa już 11 elektrowni wiatrowych, a w trakcie realizacji jest kilkanaście kolejnych projektów w Polsce oraz na Ukrainie. Naszym zdaniem odejście od kosztownej modernizacji bloków węglowych oraz rezygnacja z planów budowy nowych elektrowni tego typu są konieczne. Rozwiązania te nie są ani ekologiczne, ani korzystne finansowo. Pieniądze wydane na dotowanie nierentownego wydobycia węgla czy zakup praw do większej emisji COto jedynie ogromna strata. W to, w co inwestować należy, to odnawialne źródła energii. Realizacje te przynoszą zysk nie tylko inwestorom, ale też Ziemi i jej mieszkańcom. Czyste powietrze przyczynia się do znacznej poprawy jakości życia, dlatego będzie wspaniałym darem dla nas oraz przyszłych pokoleń.

Przeczytaj także

inwestucje w wiatraki, Pracownia Finansowa

Wyjaśniamy, ile prądu produkuje elektrownia wiatrowa i dlaczego warto inwestować w takie instalacje!

Ekologiczne elektrownie Pracownia Finansowa

Zapraszamy do nowego projektu EEW22, który polega na budowie 100–metrowej elektrowni wiatrowej GE, o mocy 1,5 MW, w okolicy miejscowości…

Pracownia Finansowe opinie o OZE Maciej Musiał w Comparic24.tv

W dniu 19 listopada o godzinie 10:30 Prezes Pracowni Finansowej Maciej Musiał przekazał opinie oraz wspólnie z redaktorem odpowiedzieli na…

Pracownia Finansowa wypłaca zyski z inwestycji w elektrownie wiatrowe

Październik jest miesiącem oszczędzania, a Pracownia Finansowa dba o to, aby inwestorzy mieli co odłożyć

28 lipca godz. 20:00