Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Czy elektrownie wiatrowe mogą mieć wpływ na rozwój elektromobilności?

5 maja 2020

W dobie pogarszającego się stanu środowiska, najważniejsze jest, by zmienić politykę energetyczną na bardziej neutralną dla natury. Pomoże to nie tylko zmniejszyć emisję CO2 i innych szkodliwych związków. Pójście w tę stronę przyspieszy również zmiany w innych sektorach. Z tego względu popularne stało się inwestowanie np. w elektrownie wiatrowe. Wyjaśniamy czy  popularne wiatraki mogą mieć wpływ na rozwój elektromobilności.

Nietypowe korzyści z rozwoju OZE – pasywny dochód

Energia wytwarzana z OZE jest tańsza i nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Unia Europejska wprowadza kolejne zalecenia dla krajów członkowskich, które mają na celu zmniejszenie emisji CO2. Jednym z nich jest konieczność zwiększenia udziału ekologicznych elektrowni w wytwarzaniu prądu. Dzięki nim w odczuwalny sposób poprawi się stan klimatu oraz środowiska. Najważniejsze jest, by spowolnić, a następnie zatrzymać proces globalnego ocieplenia.

Już od dekady można obserwować zmiany w podejściu do ekologii. W ostatnich latach są szczególnie widoczne. Powstaje coraz więcej produktów, sprzętów oraz projektów związanych z dbaniem o środowisko. Z tego względu popularne staje się też inwestowanie w projekty związane z tym zagadnieniem. Swoje nadwyżki kapitału można z powodzeniem przeznaczyć np. na budowę farm wiatrowych. W ten sposób zabezpiecza się i pomnaża swoje pieniądze, czerpiąc systematyczny, pasywny dochód, przy okazji wspierając środowisko naturalne.

Czy inwestycje w wiatraki mogą mieć wpływ na rozwój elektromobilności?

Jednym z najbardziej obiecujących rozwiązań pro-ekologicznych są samochody elektryczne. Coraz więcej znanych marek tworzy własne modele, które zyskują na popularności. W Polsce jazda takim autem będzie jednak miała niewiele wspólnego z ekologią, tak długo, jak większość prądu będziemy wytwarzali w starych, niezmodernizowanych blokach węglowych. Po wprowadzeniu modernizacji oraz zwiększeniu udziału elektrowni wykorzystujących OZE, cena prądu mogłaby się zmniejszyćPojazdy elektryczne byłyby jeszcze bardziej ekologiczne, a do tego tańsze w eksploatacji. W ten sposób mogą stać się powszechniejsze, a transport stałby się również bardziej przyjazny środowisku. Jak widać, rozwój elektrowni korzystających z OZE niesie za sobą wiele różnych korzyści. Zakładając, że rozwój elektromobilności jest nieunikniony, inwestowanie w budowę np. farm wiatrowych staje się nie tylko coraz bardziej popularne ale i konieczne.

Czy pasywne inwestowanie w wiatraki się opłaca?

Cały świat stara się zmieniać swoją politykę energetyczną. Z tego względu realizuje się coraz więcej projektów związanych z budową elektrowni solarnych czy wiatraków. Inwestorzy już dawno dostrzegli potencjał w tych zmianach. Ogromne zapotrzebowanie na takie realizacje pozwala ulokować odpowiednio kapitał. Jest to przy tym wyjątkowo przyjazny dla ekologii, rozsądny biznes. Czy jednak pasywne inwestowanie w wiatraki jest opłacalne w Polsce? Od 2016 roku ich stawianie na terenie naszego kraju jest utrudnione, ale Pracownia Finansowa zabezpieczyła odpowiednio projekty jeszcze przed wejściem nowych przepisów. Są to jedne z ostatnich lokalizacji, w których będzie możliwa budowa naziemnych elektrowni wiatrowych w Polsce, dlatego są tak cenne.  Dzięki temu dając możliwość zabezpieczenia oraz pomnożenia nadwyżek kapitału w wyjątkowych projektach ekologicznych, dających szansę na czysty zysk.

Przeczytaj także

Nowe dyrektywy Unii Europejskiej zakładają skupienie się na działaniach mających prowadzić do neutralności klimatycznej. Kilka dni temu w Brukseli przedstawiono projekt pierwszego rozporządzenia, podnoszącego cele redukcyjne do 2030 roku z 40% do 55%. Czy Polska jest gotowa na ogromną podwyżkę cen za emisję? Wyjaśniamy, dlaczego eko inwestycje są koniecznością dla Polski!

Nowy projekt inwestycyjny w portfolio Grupy Pracownia Finansowa dotyczy budowy 100-metrowej elektrowni wiatrowej o mocy 1,5 MW amerykańskiego producenta GE. Projekt dołączył do oferty z kolejnym numerem przeznaczonym dla Ekologicznej Elektrowni Wiatrowej – EEW24.

Aplikację można pobrać na każde urządzenie IOS oraz Android (smartfon lub tablet). Jak to działa? Sprawdź!

Mimo upływu lat nadal pokutuje przekonanie, że elektrownie oparte na odnawialnych źródłach energii są mało wydajne, a do tego kosztowne w utrzymaniu. Jak współcześnie wypadają w zestawieniu z tradycyjnymi elektrowniami węglowymi? Porównujemy faktyczne koszty energii wiatrowej i węglowej.

27 października godz. 20:00