Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

249 MWh zielonej energii w 2 miesiące – farma PV1 w Dobrzelewicach działa na pełnych obrotach!

13 czerwca 2022

Farma fotowoltaiczna Dobrzelewice (moc zainstalowana 1MW) realizowana w ramach projektu inwestycyjnego PV1 działa na pełnych obrotach. W kwietniu nastąpiło podsumowanie pracy i rozliczenie pierwszych środków z produkcji energii. Według danych otrzymanych od partnera branżowego INWE – farma fotowoltaiczna w Dobrzelewicach w marcu i kwietniu wyprodukowała łącznie 249 MWh, co oznacza, że pracuje zgodnie z rocznym planem.

Inwestycja PV1 to projekt budowy trzech farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 4MW. Elektrownie słoneczne realizowane w ramach tego projektu zlokalizowane będą w miejscowościach Dobrzelewice, Tursko Wielkie i Kosobudy. Pierwsza lokalizacja została już uruchomiona, w drugiej odbył się już audyt odbiorowy, a uruchomienie trzeciej planowane jest na sierpień 2022r.

Według Pawła Mazura, odpowiadającego za realizację projektów fotowoltaicznych w Grupie INWE – Prognozy cen energii elektrycznej na 2022 oraz 2023 znów zostały podniesione, co w zestawieniu kosztów w projektach farm słonecznych powinno mieć pozytywny wpływ na rentowność tych inwestycji. To dobra wiadomość dla Inwestorów Pracowni Finansowej, którzy zdecydowali się zarabiać na produkcji energii ze słońca.

Pozyskiwanie kapitału w PV1, w wysokości blisko 16 mln. zł. zostało zakończone. Aktualnie można dołączyć do inwestycji PV3 z prognozowaną stopą zwrotu na poziomie 11,8% rocznie i 13,8% w pakiecie VIP – dowiedz się jak zainwestować TUTAJ >>

Zobacz poniższe zdjęcia przedstawiające inwestycję PV1 i zapisz się na najbliższy webinar, aby uzyskać estymację zyskowności nowego projektu PV3 TUTAJ >>

Przeczytaj także

Energetyka wiatrowa w obecnej sytuacji związanej z inwazją Rosji na Ukrainę stanowi element, który może pomóc skutecznie odsunąć Rosję od Europy. Polska zwraca się coraz bardziej przychylnie ku inwestycjom w alternatywne dla węgla, ropy i gazu, źródła energii, a wyniki wietrzności dają potwierdzenie potencjału tego runku. W pierwszym kwartale tego roku uruchomione elektrownie wiatrowe grupy INWE odnotowały ogólną, rekordową dostępność średnią na poziomie 95,6%. Partner branżowy pracuje intensywnie nad uruchomieniem kolejnych turbin m.in. w projektach EEW13, EEW17, EEW25.

Inwestując w nośniki wartości, inwestujemy w projekty posiadające konkretną wartość materialną. Do takich inwestycji możemy zaliczyć także ekologiczne elektrownie, które jako potężne instalacje zarabiają na produkcji energii, wykorzystując do tego naturalne zasoby jak wiatr czy słońce. Inwestorzy dostrzegają coraz więcej zalet tego typu inwestycji, a podczas webinarów LIVE zadają wiele dodatkowych pytań ekspertom. Odpowiedzi na najbardziej nurtujące z nich przedstawiamy poniżej.

W dniu 20 kwietnia w ekskluzywnych wnętrzach salonu Balamonte w Warszawie odbył się panel dyskusyjny z transmisją on-line pt. ‘Inwestycje w OZE nie tylko dla milionerów’. Uczestnikami wydarzenia byli m.in. przedstawiciele Pracowni Finansowej oraz gość specjalny – Pan Janusz Piechociński – ekonomista, poseł na Sejm, były wiceprezes Rady Ministrów oraz Minister Gospodarki, aktualnie Prezes Izby Przemysłowo Handlowej Polska-Azja.

Okazja inwestycyjna
Zapraszamy do nowego projektu inwestycyjnego w farmę PV w Orzechowie o łącznej mocy 6,27 MW.
Inwestuj od: 70.000 zł. lub w pakiecie VIP: 300.000 zł. (liczba udziałów w pakiecie VIP ograniczona)
Prognozowana rentowność: 11,8% rocznie, w pakiecie VIP: 13,8%
Okazja tylko dla pierwszych 2500 udziałów...

25.10 godz. 20:00