Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Wypłata zysków z elektrowni wiatrowych

13 czerwca 2017

Pracownia Finansowa Sp. z o.o. jest pierwszą firmą w Polsce, która wybudowała park wiatrowy w modelu obywatelskim. Jako pierwsza na rynku rozpoczęła  również wypłatę zysków dla Inwestorów projektów wiatrowych . W zależności od projektu, jaki realizowany był przez Grupę PF, zyski inwestorów sięgają od kilku do kilkunastu procent rocznie. Zysk został wypracowany przez wszystkie działające elektrownie wiatrowe, mimo niesprzyjających okoliczności. Jednocyfrowe stopy zwrotu zostały zanotowane przez turbiny, które były w okresie rozruchu technologicznego, ponieważ w tym czasie nie pracowały z pełną mocą.

Zysk został osiągnięty między innymi dzięki restrykcyjnej polityce kosztowej oraz profesjonalnemu systemowi zarządzania. Pracownia Finansowa nie pobiera żadnych opłat za zarządzanie, ma jedynie udział w zysku spółki, dlatego też zależy nam na uzyskiwaniu jak najlepszych wyników finansowych we wszystkich zarządzanych projektach.

Wyrazem konsekwentnie realizowanej polityki Pracowni Finansowej, są projekty mające na celu trwałe zwiększenie rentowności elektrowni wiatrowych poprzez powołanie spółki obrotu i sprzedaży energii bezpośrednio do odbiorcy końcowego oraz budowa centrów obliczeniowych zasilanych zieloną energią pochodzącą z elektrowni wiatrowych i banków energii. Pierwsze efekty w/w projektów będą miały wpływ na dywidendę za rok bieżący.

Przeczytaj także

Resort energii planuje wprowadzenie zmian w prawie, których celem jest powrót do sytuacji sprzed wejścia ustawy (anty) wiatrakowej zwiększających opodatkowanie

Zapraszamy do obejrzenia przeglądu ważnych dla na momentów, miejsc i projektów z 2016 roku. Ten rok był dla nas czasem dynamicznego rozwoju.

Właśnie teraz! Dlaczego? Ponieważ teraz na inwestycjach w elektrownie wiatrowe można zarobić więcej, z kilku powodów.

Aż trudno uwierzyć, ale niektórzy porównują inwestycje w wiatraki z lokatą bankową, twierdząc, że kilkanaście procent zwrotu…

21 listopada godz. 20:00