Zapisz się na webinar

Jak skutecznie pomnażać kapitał inwestując w Realną Wartość

WYBIERZ DOGODNY TERMIN PREZENTACJI

1 sierpinia godz. 20:00

Zapisz się teraz

29 sierpnia godz. 20:00

Zapisz się teraz

Wyniki pracy Elektrowni Wiatrowej 15

inwestycje-w-wiatraki

rys.1

Do największych przedsięwzięć Pracowni Finansowej w 2016 roku, należał zakup spółki zarządzającej dwoma turbinami Vestas V90 o wysokości 105 m. Wartość tego zlokalizowanego w miejscowości Wistka w woj. łódzkim parku wiatrowego, to blisko 30 mln złotych. Elektrownie działają już od ponad 4 lat produkując średnio około 11.000 MWh zielonej energii w skali roku. Dzięki tej inwestycji, Pracownia Finansowa, ma już w swoim portfolio 7 działających elektrowni wiatrowych. Łącznej ich moc nominalna to 10 MW. Następnych 6 turbin o łącznej mocy 12 MW jest w trakcie przygotowania do budowy.

 

 

Tymczasem przyjrzyjmy się bliżej pracy obu wiatraków w Witce. Jak widać, zarówno na rys. 1, jak i 2, w dniu 4 stycznia obie turbiny pracują i są podłączone do sieci wytwarzając moc 2020.4 kW w przypadku jednej elektrowni oraz 2053.6 kW w przypadku drugiej. Pokazuje to, że elektrownie pracowały z mocą większą niż nominalna, którą jest 2000 kW.

 

Jak widać na rysunku 2, prędkość wiatru odnotowana przez pierwszą elektrownię w dniu 4 stycznia 2017r to 12.7 m/s. Piętnaście minut później, turbina nr 2 odnotowała minimalnie mniejszą lecz bardzo zbliżoną prędkość – 10.6 m/s. Jak widać już taka prędkość jest wystarczająca do tego aby elektrownie osiągnęły a nawet przekroczyły nominalną moc (2MW).

 

inwestycje-w-wiatraki

rys.2

Jak wskazuje kolejny roczny raport, turbiny przez okres ostatnich dwóch ostatnich lat wyprodukowały 22.676,142 MWh energii. Elektrownia Wiatrowa w Wistce zasila więc około 3.500 gospodarstw domowych!

Uzyskane wyniki wskazują, że turbiny zostały doskonale dobrane do warunków wietrznych. Dzięki bardzo dobremu stanowi technicznemu obu maszyn, liczba godzin przeznaczonych na serwis i konserwację była nieznaczna a turbiny pracowały niemal nieprzerwanie – przez ok. 99% czasu. Czynniki te przyczyniają się do wysokiej efektywności parku wiatrowego co przekłada się na zyski ze sprzedaży wyprodukowanej energii, które trafią do kieszeni naszych Inwestorów.

 

Jeszcze większa rentowność inwestycji

Intensywnie pracujemy nad tym aby znacznie podnieść rentowność naszych elektrowni wiatrowych. Jeszcze w pierwszym półroczu bieżącego roku planujemy uruchomienie pilotażowego rozwiązania znacznie zwiększającego przychody ze sprzedaży wyprodukowanej przez nasze wiatraki energii.

Więcej na temat korzyści wynikających z inwestycji w elektrownie wiatrowe V90 w Wistce wspominaliśmy tutaj>>

inwestycje-we-elektrownie-wiatrowe

 

Podczas spotkania

  • dowiesz się dlaczego warto inwestować w elektrownie wiatrowe
  • zobaczysz jak czerpać rok w rok ponadprzeciętne zyski z produkcji "zielonej" energii
  • poznasz biznesplan inwestycji
  • dowiesz się jak zostać udziałowcem elektrowni wiatrowej
  • przedstawimy Tobie ryzyka i sposoby zabezpieczenia inwestycji
  • poznasz czas trwania i możliwości wyjścia z inwestycji
  • odpowiemy na Twoje pytania i wątpliwości
Masz pytania?
Zamów rozmowę

Napisz do nas