Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Nowy projekt ustawy o OZE

6 lipca 2017

8 czerwca 2017 rok Ministerstwo Energii opublikowało nowy projekt ustawy o OZE. To bardzo dobra informacja dla przedsiębiorców i Inwestorów branży energetyki wiatrowej. Projekt nowej ustawy zakłada dwie zasadnicze zmiany. Pierwsza z nich dotyczy podatków i zakłada powrót do zasad obowiązujących przed 16 lipca 2017 roku, czyli rozwiązanie w którym opodatkowaniu miałyby podlegać tylko części budowlane elektrowni wiatrowych – fundamenty i maszty. Druga proponowana zmiana dotyczyć ma wydawania pozwoleń na budowę farm wiatrowych.

Planowane jest wprowadzenie zapisu, który w prawdzie nie znosi zakazu stawiania elektrowni wiatrowych w odległości mniejszej niż dziesięciokrotność całkowitej wysokości elektrowni, ale daje przedsiębiorcom furtkę w postaci możliwości dogadania się z właścicielem nieruchomości znajdującej się w mniejszej niż ustanowiona w ustawie ogległości. Jeśli właściciel wyrazi zgodę na postawienie turbiny w zadeklarowanej odległości i nie zostaną przekroczone ograniczenia dotyczące hałasu wiatrak będzie mógł zostać tam posadowiony.

Źródło: http://businessinsider.com.pl/finanse/nowy-projekt-ustawy-o-odnawialnych-zrodlach-energii-zalozenia/j07jjf8?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=fb_bi